Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Zákon o bezpečnostních agenturách

Bezpečnostní agentury by měly v Česku podnikat podle speciálního zákona. Shodují se na tom zástupci vlády i opozice. Reagují tak na kauzu ABL ohledně sledování některých politiků. Spory se ale vedou o to, který resort zákon připraví.

USA vraují před teroristickými útoky

USA vydaly varování pro své občany, kteří cestují do Evropy. K obezřetnosti nabádá taky Británie a bezpačnostní opatření zpřísnilo i Česko. Výstrahy souvisejí s informacemi o tom, že tajné služby prošetřují hrozbu ze strany al-Káidy.

Historický boj o medaily

České basketbalistiky porazily výběr Běloruska a senzačně postoupily do finále. O zlatou medaili budou po 39 letech bojovat s basketbalistkami Spojených států. Živě z Karlových Varů Antonín Bruštík.

Oslavy 20. výročí sjednocení Německa

Němci si připomínají 20 let od sjednocení západního a východního Německa. Oficiálních oslav v Brémách se zúčastnily stovky tisíc lidí. Sjednocení odstartoval 9. listopadu 1989 pád berlínské zdi. Živě z německých Brém Eva Pláničková.

Oslavy 20. výročí sjednocení Německa

Němci slaví 20 let od sjednocení. Oficiální oslavy zahájila kancléřka Merkelová a prezident Wulff v Brémách. Sjednocení odstartoval 9. listopadu 1989 pád berlínské zdi.

Německo splatilo dluhy za první světovou válku

Berlín definitivně zaplatil dluhopisy, kterými Německo krylo reparace po první světové válce.

Chybí peníze pro urologické pacienty

Tisíce lidí si od příštího roku připlatí za pomůcky při inkontinenci. Zdravotní pojišťovny totiž musí pro rok 2011 uspořit 10 miliard korun a začnou škrtat nejdřív tam, kde to neohrozí život pacientů.

3D kamery pro veřejnost

Trojrozměrná kamera - dlouho očekávaná novinka v českých obchodech. Zhruba za 30 tisíc korun umožní i amatérům natočit záběry dosud známé jen z pláten speciálních kin.

Sportovní auta se hlásí o slovo

Mezinárodní autosalon v Paříži otevřel své brány veřejnosti, vedle ekologických aut patří hlavně sportovním a luxusním vozům.

Průzkum pozornosti řidičů

Čeští vědci zkoumají, jak reklamy na dálnicích ruší pozornost řidičů. Pokud bude jejich průzkum úspěšný, nabídnou vůbec jako první na světě přesná data, a to díky speciálním kamerám.

Nová česká tramvaj

Pražané se v úterý svezou novou nízkopodlažní tramvají T15 For City. Souprava je vyrobená přímo pro ulice metropole. Cestující měla T15 vozit už před rokem. Za zpožděním jsou nejen technické úpravy, ale prý i špatné počasí.

Druidismus jako oficiální náboženství

Velká Británie uznala druidismus za oficiální náboženství. Tisíce let staré uctívání přírody má na Britských ostrovech asi 10 tisíc vyznavačů.

Soukromá osada postižených v Rusku

Ve vesnicích mezinárodní komunity Camphill žijí zdraví lidé společně s postiženými.

Londýn vystavuje Paula Gauguina

V londýnské Tate Modern začala nejrozsáhlejší výstava tvorby Paula Gauguina od roku 1955. Nabízí na 150 uměleckých děl zapůjčených ze sbírek z celého světa včetně pražské Národní galerie.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2010
 ST