21. srpen 2010

Obsah dílu

Headlines — Poslanci pro nulovou toleranci alkoholu za volantem — Živý vstup — 21. srpen 1990 — Odsun vojsk SSSR — Íránská atomová elektrárna — Nevýhodné směnárny — Povodňová pomoc jako odvykací terapie z drogové závislosti. — Bohemia Rail a České dráhy — Mešita na Manhattanu — Nová teorie o zkáze Pompejí — Manic Street Preachers na festivalu v Trutnově — Historická auta v Kutné Hoře

Části dílu

00:29
Headlines
  Přehled zpráv
  01:50
  Poslanci pro nulovou toleranci alkoholu za volantem
   Ve sněmovně je senátní novela, která mění bodový systém na silnicích. Mimo jiné by podle ní řidičům nehrozily trestné body, ale jen pokuta. Podle průzkumu České televize jsou proti návrhu dvě třetiny poslanců.
   04:57
   Živý vstup
    Petra Schubertová, Václavské náměstí, Praha
    08:51
    21. srpen 1990
     Přesně před dvaceti lety se na pražském Václavském náměstí konala první svobodná vzpomínka na oběti vpádu vojsk Varšavské smlouvy. Ještě rok předtím komunistický režim brutálně rozehnal dav demonstrantů.
     10:51
     Odsun vojsk SSSR
      Přišli v roce 1968 a odešli po více než dvacet letech. Až v únoru 1990 podepsali ministři zahraničí dohodu o odsunu sovětských vojsk z Československa. Prvním městem, odkud vojáci po 23 letech odešli, byl severomoravský Bruntál.
      12:43
      Íránská atomová elektrárna
       Írán začal zakládat články do své první jaderné elektrárny. Palivo bude dodávat Rusko - a to vyhořelé si bude odvážet ke zpracování. Událost Teherán staví jako vítězství islámské republiky. Západ s obavami přihlíží.
       14:30
       Nevýhodné směnárny
        Za jedno euro dostanou lidé v některých pražských směnárnách jenom 17 korun. Hlavně turisté tak přicházejí denně zbytečně o tisíce. Ve směnárnách si nevšimnou, že se kurzy liší podle výše měněné částky a stornovat transakci pak už není možné.
        17:53
        Povodňová pomoc jako odvykací terapie z drogové závislosti.
         V Nové Vsi odklízejí škody i klienti místní komunity pro drogově závislé. A nejsou jediní, kdo tam pomáhá v rámci odvykací terapie.
         20:06
         Bohemia Rail a České dráhy
          České dráhy daly do oběhu 16 tisíc poukázek na nízkonákladové jízdenky, prodávají se v hypermarketech Globus. Jsou ale výrazně pod cenou standardních tarifů a z jejich prodeje navíc ČD platí provize jak obchodnímu řetězci, tak firmě Bohemia Rail.
          22:19
          Mešita na Manhattanu
           Američani jsou podle průzkumů proti stavbě muslimského náboženského centra v New Yorku. Mešita jen pár set metrů od místa, kde do 11. září 2001 stála dvojčata, má mnoho odpůrců i mezi politiky. Prezident Obama ji jako jeden z mála opatrně podpořil.
           25:42
           Nová teorie o zkáze Pompejí
            Podle některých italských vědců se obyvatelé Pompejí neudusili, ale zabila je tepelná vlna po výbuchu sopky.
            27:22
            Manic Street Preachers na festivalu v Trutnově
             Hlavní hvězdou jubilejního 20. ročníku rockového festivalu v Trutnově byla britská kapela Manic Street Preachers. Letošní ročník organizátoři věnovali památce obětí komunismu.
             29:09
             Historická auta v Kutné Hoře
              Stovky příznivců historických aut se tento víkend sjely do Kutné Hory. Konal se tam totiž druhý ročník rallye veteránů. Mezinárodní závod do vrchu Kaňk navazuje na dlouholetou tradici silničních závodů, které se v Kutné Hoře konaly už od roku 1948.
              Přehrát celé video
              Stopáž30 minut
              Další díl
              22. srpen 2010

              Přehled dílů

              Stopáž54 minut

              30. leden

              Headlines — Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle

              30. 1. 2023 na ČT1
              Stopáž54 minut

              30. leden

              Znakový jazyk a skryté titulky

              30. 1. 2023 na ČT24
              Stopáž50 minut

              29. leden

              Headlines — První kroky zvoleného prezidenta — Další plány nově zvoleného prezidenta — Výběr spolupracovníků Petra Pavla — Příběh z volebního štábu Petra Pavla — Analýza výsledků voleb — Voličské hlasy v prezidentských volbách — Výsledky voleb v regionech — Volební výsledky v Praze — Nejlepší fotografie z volebního dne — Volební zisky Pavla na Litoměřicku — Politická budoucnost Andreje Babiše — Další plány hnutí ANO — Sázky na prezidentské volby — Reakce na volby ze zahraničí — Výrazné symboly kampaně — Boje na Ukrajině — Těžké boje o Bachmut — Politická jednání Petra Pavla — Příznivci Petra Pavla — Příprava inaugurace nové hlavy státu — Poslední dny prezidentsví Miloše Zemana — Poštovní známka s novým prezidentem — Útoky na vojenské objekty v Íránu — Kvalita ovzduší na venkově — Varování před silným větrem — Kauza otravy řeky Bečvy před soudem — Vypjatá předvolební kampaň

              29. 1. 2023 na ČT1
              Stopáž50 minut

              29. leden

              Znakový jazyk a skryté titulky

              29. 1. 2023 na ČT24
              Stopáž50 minut

              28. leden

              Headlines — Petr Pavel je vítězem prezidentských voleb — Prohlášení Petra Pavla po volbách — Atmosféra rozhodujícího dne voleb — Rozhovor s nově zvoleným prezidentem — Volby provázela vysoká účast — Den Petra Pavla — Nálada ve volebním štábu Andreje Babiše — Den Andreje Babiše — Reakce současného prezidenta Miloše Zemana — Reakce premiéra Fialy na výsledky voleb — Reakce politické scény na prezidentské volby — Rozhovor s nově zvoleným prezidentem v ČT — Sčítání hlasů — Atmosféra během voleb v Černoučku — Nejlepší fotky dne — Profil nové první dámy — Volební den Petra Pavla — Plány nové hlavy státu — Rozbor výsledků prezidentských voleb — V Poniklé na Semilsku byla v 1.kole remíza — Reakce na volby ze zahraničí — Reakce ze Slovenska a Bruselu — Plány prezidenta Pavla — Další plány Andreje Babiše

              28. 1. 2023 na ČT1
              Stopáž50 minut

              28. leden

              Znakový jazyk a skryté titulky

              28. 1. 2023 na ČT24

              Události na sociálních sítích

              Napište nám