9. srpen 2010

Obsah dílu

Headlines — Vládní pomoc postiženým povodněmi — Nervózní čekání na kulminaci Ploučnice — Živý vstup — Živý vstup — V zaplavených místech chybí pitná voda — Pomoc po záplavách: chybí hlavně dobrovolníci — Jak žádat o mimořádnou pomoc státu — Jeden z příběhů povodní: Heřmanice — Chrudimsko se zlobí — Povodně i za hranicemi - v Polsku a Sasku — Ministr dopravy Bárta dočasně zastavil všechny železniční stavby — Rozbití drogového gangu

Části dílu

00:29
Headlines
  Přehled zpráv
  01:39
  Vládní pomoc postiženým povodněmi
   Kabinet okamžitě posílá 40 milionů, o dalších až 350 milionech rozhodne ve středu. Projednat chce také tzv. povodňovou daň.
   04:33
   Nervózní čekání na kulminaci Ploučnice
    Řeka na Děčínsku a Českolipsku kulminovala až během pondělí, největší škody způsobila v Jezvém a Stružici.
    06:14
    Živý vstup
     Tereza Baldová, Ústí nad Labem
     10:58
     Živý vstup
      Markéta Hýlová, Raspenava; Tereza Kručinská, Stružnice
      13:01
      V zaplavených místech chybí pitná voda
       Bez ní zůstává asi čtyři a půl tisíce domácností. Stovky rodin stále nemají elektřinu nebo plyn. Kvůli uzavřeným silnicím a železnicím stále vázne doprava.
       15:44
       Pomoc po záplavách: chybí hlavně dobrovolníci
        Humanitární organizace zatím vybraly 4 miliony korun. Jejich materiální pomoc do zasažených lokalit už míří.
        17:36
        Jak žádat o mimořádnou pomoc státu
         Mimořádný příspěvek se vyplácí lidem, kteří přišli o bydlení zcela nebo jim voda vtrhla do domů. Pomoc koordinují obecní úřady.
         19:18
         Jeden z příběhů povodní: Heřmanice
          Vesnice na Frýdlantsku v minulosti získala ocenění v soutěži Vesnice roku. Teď je jedním ze symbolů letošních povodní.
          21:35
          Chrudimsko se zlobí
           Přívalové deště a zaplavené domy znovu poukázaly na chybějící protipovodňové zábrany. Lidé v postižených obcích na Chrudimsku si stěžují na liknavost úřadů. Radnice zase očekávají pomoc od státu a narážejí na neochotu majitelů soukromých pozemků.
           23:19
           Povodně i za hranicemi - v Polsku a Sasku
            Polská Bgatyně je těžce poškozená. V Sasku po prvních přívalech vody čekají, jak se zachová Labe. Jeho hladina stále stoupá.
            25:12
            Ministr dopravy Bárta dočasně zastavil všechny železniční stavby
             Po stavebních firmách požaduje slevy z původě dohodlých cen. Kvůli snižování schodku státního rozpočtu musí ušetřit 1,5 miliardy korun.
             27:03
             Rozbití drogového gangu
              Policie v Praze zadržela tři muže - 2 Makedonce a Čecha. Našla u nich 17 kg heroinu, zbraně, neprůstřelné vesty a téměř 100 tisíc eur. Teď pátrá po jejich dalších komplicích.
              Přehrát celé video
              Stopáž30 minut
              Další díl
              10. srpen 2010

              Přehled dílů

              Stopáž54 minut

              2. únor

              2. 2. 2023 na ČT1
              Stopáž54 minut

              2. únor

              Znakový jazyk a skryté titulky

              2. 2. 2023 na ČT24
              Stopáž54 minut

              1. únor

              Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

              1. 2. 2023 na ČT1
              Stopáž54 minut

              1. únor

              Znakový jazyk a skryté titulky

              1. 2. 2023 na ČT24
              Stopáž54 minut

              31. leden

              Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

              31. 1. 2023 na ČT1
              Stopáž54 minut

              31. leden

              Znakový jazyk a skryté titulky

              31. 1. 2023 na ČT24

              Události na sociálních sítích

              Napište nám