Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Paroubek: Darjanin může být ministrem

Premiér Paroubek potvrdil možnou kandidaturu Vladimíra Darjanina na post ministra kultury.

Zásah posoudí právníci

Ministerstvo vnitra si nechá vypracovat nezávislý právní rozbor policejního zásahu na technopárty Czech Tek.

Živý vstup

Protesty proti policejní akci

Nedaleko Bagdádu zemřelo 14 amerických námořníků

Čtrnáct příslušníků americké námořní pěchoty zabil výbuch nálože u iráckého města Hadísa. Je to jedna z nejtěžších ztrát americké armády v Iráku v jednom dni.

Rumunsko chce zpátky Příplatu

Rumunské úřady žádají českou policii prostřednictvím pražské pobočky Interpolu, aby potvrdila, zda se František Příplata zdržuje v Česku.

Festivaly typu Czechtek jsou protiprávní

Podle námi oslovených právníků . Reagoval tak na informace hlavního hygienika, hasičů, Ochranného sdružení autorů a obce Přimda na Tachovsku.

Astronaut opravil raketoplán

První oprava raketoplánu ve vesmírném prostoru skončila úspěšně. Americký astronaut Stephen Robinson odstranil nerovnosti na tepelném štítu Discovery.

Bouře smetla plný Airbus

Skoro tři sta cestujících a posádka francouzského airbusu se včera v noci znovu narodili.

Poplatky České televize a Českého rozhlasu

Hospodářský výbor Senátu horní parlamentní komoře doporučil, aby schválila novelu zákona o poplatcích za Český rozhlas a Českou televizi - a to v podobě, v jaké ji v červnu přijala Poslanecká sněmovna.

Živý vstup

Senát o poplatcích za ČT a ČRo

Senát chce další změny na silnicích

Čtyřhodinová diskuze a desítky pozměňovacích návrhů - tak vypadalo jednání o silničním zákonu v senátu. Vláda v něm mimo navrhuje zavedení takzvaného bodového systému.

Platit za 7 km dálnice?

Ministerstvo dopravy navrhne, aby policie do konce roku tolerovala řidiče, kteří vyjedou na nově zpoplatněné úseky silnic a dálnic bez povinné dálniční známky.

naftové skvrny v Jizeře

Jizeru v délce 3 kilometrů, mezi obcemi Přepeře a Příšovice, znečistily naftové skvrny - likvidují je hasiči a vodohospodáři.

Dovolená: když výroba stojí

V~řadě českých podniků je pořád samozřejmostí celozávodní dovolená. Samy firmy tvrdí, že je pro ně výhodná a to hlavně z~provozních důvodů.

Klinicky mrtvá žena porodila v americké Virginii zdravé dítě. Důležité životní funkce 26-ti leté matky lékaři uměle udržovali v chodu po dobu tří měsíců.

Klinicky mrtvá žena v Arlingtonu, v americké Virginii, porodila zdravé dítě: 26-tiletá výzkumná zdravotnice Susan Torresová ztratila vědomí na začátku května, kdy jí po mozkové příhodě, zaviněné nádorem, odumřel mozek.

Přehrát vše
Stopáž23 minut
Rok výroby 2005
 P ST 4:3