Události

1. květen 2005

18 minut

1. květen 2005

Obsah dílu

Headlines — Neonacisti křičet mohli, antikomunisti ne — 1.máj: oslavy práce i násilí — Útoky v Káhiře — Česko je rok v Evropské unii — Poláci jsou s Evropou hodně spokojení — 1.máj: oslavy práce i násilí — Vláda: rebelové chtějí jednat — Hokej: Češi dorazili na první zápas — V Čekanicích uhořel mladík — Nádrž s asfaltem explodovala — Zítra startuje zpravodajství ČT24 — Počítač, který vrací postižené do života

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv
  00:37
  Neonacisti křičet mohli, antikomunisti ne
   Střety mezi názorovými skupinami provázely oslavy prvního máje v České republice.
   03:49
   1.máj: oslavy práce i násilí
    Prvomájové průvody jako vystřižené z komunistických dob na jedné straně, srážky s policií na straně druhé - i tak vypadaly oslavy 1. máje ve světě.
    04:52
    Útoky v Káhiře
     Egyptská policie zadržela asi dvě stovky lidí, které podezřívá ze spolupráce s pachateli dvou sobotních útoků v Káhiře. Oba útoky jsou však podle dosavadního vyšetřování dílem malé rodinné skupiny.
     05:23
     Česko je rok v Evropské unii
      Dnes je to přesně rok, co Česká republika vstoupila do Evropské unie. A jak Češi členství vnímají?
      07:25
      Poláci jsou s Evropou hodně spokojení
       Poláci hodnotí první rok členství své země v Evropské unie kladně. Členství podporuje stále více lidí.
       09:11
       1.máj: oslavy práce i násilí
        Papež Benedikt XVI. poprvé žehnal z okna své rezidence v Apoštolském paláci. První slova papež věnoval svému předchůdci Janu Pavlu II.
        09:32
        Vláda: rebelové chtějí jednat
         Nový koaliční kabinet pracuje na svém programovém prohlášení: Podle premiéra Jiřího Paroubka ho chce mít hotové od pondělí za týden.
         11:06
         Hokej: Češi dorazili na první zápas
          Český hokejový tým vyhrál nad Švýcarskem. Výsledek byl 3:1. Naši hokejisté tak odstartovali své učinkování na mistrovství světa ve Vídni.
          12:46
          V Čekanicích uhořel mladík
           Když hasiči v Čekanicích u Tábora v noci uhasili požár dřevěné boudy, našli v ní mrtvého 16-tiletého mladíka.
           13:03
           Nádrž s asfaltem explodovala
            Hořelo také v rafinérii Paramo na okraji Pardubic, naštěstí bez zranění. Nádrž se 150 tunami asfaltu explodovala dnes po 4. hodině ráno.
            13:24
            Zítra startuje zpravodajství ČT24
             Zítra ve 13 hodin - v jednu hodinu odpoledne začne vysílat nový zpravodajský kanál České televize - ČT24: Vedení veřejnoprávní televize ho dnes oficiálně představilo novinářům z jiných médií.
             15:23
             Počítač, který vrací postižené do života
              Vědci z Technické univerzity v Liberci vyvinuli nový program, který tělesně postiženým umožňuje práci na počítači.
              Přehrát celé video
              Stopáž18 minut
              Další díl
              2. květen 2005

              Přehled dílů

              Stopáž54 minut

              16. květen

              Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž54 minut

              16. květen

              Ve znakovém jazyce

              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
              Stopáž50 minut

              15. květen

              Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

              Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž50 minut

              15. květen

              Ve znakovém jazyce

              Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
              Stopáž50 minut

              14. květen

              Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

              Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž50 minut

              14. květen

              Ve znakovém jazyce

              Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

              Události na sociálních sítích

              Napište nám