56 minut

22. duben 2014

Obsah dílu

Jak prokazovat majetek? — Pomoc Ukrajině — Dohoda o Dolu Paskov — Středoškolské přijímačky — Knihy bez DPH?

Části dílu

00:09
Jak prokazovat majetek?
  Vláda se chce zaměřit na všechny, kdo si žijí nad poměry. Připravuje zákon, který umožní úřadům prozkoumat, jestli si člověk mohl na svůj majetek legálně vydělat. Pokud jeho jasný původ nedoloží, stát ho bude moct podle představ koalice zabavit. Jak konkrétně? Téma pro ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera /ČSSD/, předsedu poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka a místopředsedu ODS Martina Kupku.
  21:51
  Pomoc Ukrajině
   Spojené státy pošlou Ukrajině další finanční pomoc. Peníze – celkem 50 milionů dolarů – by měly jít hlavně na ekonomické a politické reformy. V Kyjevě to řekl americký viceprezident Joe Biden. Washington taky zveřejnil fotografie, které mají dokazovat, že na Ukrajině působí ruské zvláštní jednotky. Moskvě proto hrozí novými sankcemi. Do Doněcku se spojíme se zpravodajem Miroslavem Karasem.
   28:07
   Dohoda o Dolu Paskov
    Stát se dohodl s těžební firmou NWR na pomoci při utlumení Dolu Paskov. Těžit se bude ještě tři roky a vláda zaplatí 600 milionů korun na sociální programy horníků. Kabinet má dohodu definitivně schvalovat příští týden. Je po dnešku nejistota tamních horníků u konce? Hostem bude ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek /ČSSD/ a ředitel legislativního odboru Ministerstva financí Robert Pelikán.
    38:30
    Telegraficky
     39:39
     Středoškolské přijímačky
      Začaly přijímací zkoušky na střední školy. Dětí ale ubývá a některé školy
      zkoušky vůbec nepořádají – uchazeče berou podle prospěchu na základní škole. Od příštího roku chce přitom Ministerstvo školství zavést povinné a jednotné zkoušky pro všechny. Jak konkrétně by měly vypadat? Probereme s ministrem školství Marcelem Chládkem /ČSSD/ a odborným konzultantem EDUin Tomášem Feřtkem.
      48:44
      Telegraficky
       49:50
       Knihy bez DPH?
        Víc než tři stovky knihkupců budou zítra prodávat knihy s patnáctiprocentní slevou. Právě taková je daň z přidané hodnoty, která se na ně aktuálně vztahuje. Vláda už minulý týden avizovala, že sazbu plánuje snížit na deset procent. Proč mají být knihy zařazeny do třetí snížené sazby DPH? A je reálné u nich DPH úplně zrušit? Diskutovat budou předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martin Vopěnka a Jiří Schwarz z Centra ekonomických a tržních analýz.
        Přehrát celé video
        Stopáž56 minut
        Další díl
        23. duben 2014

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám