Nahrávám video

23. duben 2014

Obsah dílu

Konec souběhu funkcí? — Telegraficky — Krize na Ukrajině — Kauza Opencard — Telegraficky — Měsíc do evropských voleb — Shakespearovo výročí

Části dílu

00:10
Konec souběhu funkcí?
  Sociální demokrat Michal Hašek se vzdal poslanecké funkce – zůstane pouze hejtmanem. Zákaz kumulace obou postů vydalo už dříve nejvyšší vedení strany. Lhůta, do které se mají poslanci, kterých se to týká, rozhodnout, končí v sobotu. Oslabí Haškovo složení poslaneckého mandátu jeho pozici ve straně? Měli by funkci opustit i hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný a Jiří Běhounek z Vysočiny? A neskončí teď návrh zákona, který upravuje souběh funkcí pod stolem? Probereme s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem /ČSSD/ a senátorem, starostou Hluboké nad Vltavou Tomášem Jirsou /ODS/. Komentář připojí Alexandr Mitrofanov z Práva.
  22:46
  Telegraficky
   24:12
   Krize na Ukrajině
    Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou se vyostřuje. Kreml poprvé pohrozil Kyjevu, že použije sílu, pokud budou napadeny jeho zájmy. Podle ministra zahraničí Lavrova mezi ně počítá Rusy žijící na východní Ukrajině. Kyjev přitom ukončil velikonoční příměří se separatisty – a plánuje proti nim zasáhnout. Do Doněcku se spojíme se zpravodajem Miroslavem Karasem. Do studia přijde výkonný ředitel Kyiv Post Jakub Parusinski.
    33:58
    Kauza Opencard
     Z projektu Opencard podle bývalé pražské zastupitelky Jany Ryzlinkové zřejmě profitovali Roman Janoušek a Ivo Rittig. Řekla to sněmovní vyšetřovací komisi. Údajně měli podporu někdejších městských politiků v čele s bývalým primátorem Pavlem Bémem. Co dalšího za zasedání vyšetřovací komise k Opencard vyplynulo? Zeptáme se člena vyšetřovací komise Ivana Gabala /KDU-ČSL/.
     42:02
     Telegraficky
      43:13
      Měsíc do evropských voleb
       Přesně za měsíc se otevřou volební místnosti a Češi budou vybírat zástupce do Evropského parlamentu. Strany a hnutí utrácejí miliony v rámci kampaní – o hlasy jich usiluje celkem osmatřicet. S čím do voleb jdou? Na co sázejí? A převládají evropská, nebo spíš regionální témata? Okomentují Alexandr Mitrofanov z Práva a Adam Černý z Hospodářských novin.
       51:34
       Shakespearovo výročí
        Před 450 lety se narodil anglický básník a dramatik William Shakespeare. Divadla si výročí připomínají uvedením jeho her. Třeba Mahenova činohra brněnského Národního divadla připravila nové nastudování Othella. O odkazu Williama Shakespeara budeme mluvit s překladatelem Martinem Hilským.
        Přehrát celé video
        Stopáž56 minut
        Další díl
        24. duben 2014

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám