48 minut

10. duben 2013

Obsah dílu

Spor o sKarty — Odvolaný ředitel ÚSTR — 3 roky od Smolenska — Houslista Josef Špaček

Části dílu

00:28
Spor o sKarty
  Projekt sociálních karet dál rozděluje vládu. Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová neuspěla se svým plánem na jeho zachování. Kabinetu má do konce června předložit nový návrh. Občanští demokraté i strana LIDEM trvají na úplném ukončení projektu, TOP 09 je proti. Je projekt sKaret vůbec možné zachovat? Proč na něm ministryně trvá? A z čeho stát uhradí případné kompenzace pro Českou spořitelnu? Hostem bude ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová a poslankyně Lenka Kohoutová /ODS/.
  21:02
  Telegraficky
   22:21
   Odvolaný ředitel ÚSTR
    Rada Ústavu pro studium totalitních režimů odvolala ředitele Daniela Hermana. Radní prý byli s jeho prací dlouhodobě nepokojení, samotný Herman ale vidí za svým odvoláním hlavně politické tlaky. Co stojí za častými personálními změnami ve vedení ÚSTR? Diskutovat bude odvolaný ředitel Daniel Herman a předsedkyně rady ústavu Petruška Šustrová.
    44:05
    Houslista Josef Špaček
     První sezónu hraje sedmadvacetiletý houslista Josef Špaček na prestižním postu koncertního mistra České filharmonie. Zároveň pracuje na své sólové kariéře. Dirigent Bělohlávek ho nazval fenomenálním houslistou, na kterého Česká filharmonie čekala. Čím je výjimečný? Probereme s hudebním publicistou Jindřichem Bálkem.
     Přehrát celé video
     Stopáž48 minut
     Další díl
     11. duben 2013

     Přehled dílů

      

     Události, komentáře na sociálních sítích

     Napište nám