48 minut

11. duben 2013

Obsah dílu

Napětí v ÚSTR — Omezení hazardu — KLDR připravena k útoku — 45 let seriálu Záhada hlavolamu

Části dílu

00:36
Napětí v ÚSTR
  Situace kolem Ústavu pro studium totalitních režimů se dál vyostřuje. Část vědecké rady odpoledne rezignovala – na protest proti odvolání ředitele Daniela Hermana a dosazení Pavly Foglové. Ta zároveň řekla, že nevylučuje další personální změny v úřadu. Skončí i další lidé blízcí odvolanému Hermanovi? A skutečně proběhla výměna vedení ÚSTR na politickou objednávku? Hostem bude historik, bývalý předseda vědecké rady ústavu Michael Kraus, místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek /ČSSD/ a místopředseda Senátu Přemysl Sobotka /ODS/.
  01:05
  Rezignace část rady ÚSTR
   Situace kolem Ústavu pro studium totalitních režimů se dál přiostřuje. Na protest proti včerejšímu odvolání ředitele Daniela Hermana rezignovala část vědecké rady ústavu.
   23:26
   Obce proti hazardu
    Hazard může z obcí zmizet okamžitě, rozhodl Ústavní soud. Radnicím, které svými vyhláškami zakazují videoloterijní terminály, teď musí Ministerstvo financí vyhovět a vydaná povolení začít rušit.
    25:24
    Telegraficky
     26:50
     Omezení hazardu
      Ústavní soud zrušil část novely loterijního zákona, která umožňuje provozovat videoloterijní terminály. Radnicím, které vyhláškou hazard zakážou, tak podle verdiktu musí vyhovět ministerstvo financí a vydaná povolení začít rušit. Zákon původně provozování terminálů povoloval do konce roku 2014. Vymete nález Ústavního soudu hazardní automaty z českých obcí, nebo jen otevře prostor mafii a černým hernám? Téma pro ředitele Odboru státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Jana Řeholu a místopředsedkyni Sdružení místních samospráv ČR Věru Kovářovou.
      37:45
      Severní Korea je podle svých slov připravena k útoku na nepřítele
       Režim tvrdí, že zadal souřadnice pro cíle a že má zbraně připravené pro odpálení.
       38:11
       KLDR připravena k útoku
        40:13
        Byznys dnes
         41:40
         45 let seriálu Záhada hlavolamu
          Rychlým šípům Jaroslava Foglara je letos 75 let. V roce 1938 vyšel první díl komiksu. Navíc před 45 lety padla první klapka seriálu Záhada hlavolamu. Fenomén Rychlých šípů probereme s režisérem seriálu Hynkem Bočanem.
          Přehrát celé video
          Stopáž48 minut
          Další díl
          12. duben 2013

          Přehled dílů

           

          Události, komentáře na sociálních sítích

          Napište nám