Dnešní témata: Podmíněná koalice, Lukašenkova odveta, Machoninovi

Obsah dílu

Přehrát vše

Podmíněná koalice

Vláda hlasování o nedůvěře ustojí. Věci veřejné, které dlouho váhaly, jak se zachovají, vládu nakonec podpoří. Kladou si ale podmínky. Důvěru vládě spojují s realizací protikorupčních opatření. Čím přesně si Věci veřejné své ano koalici podmínily? A jaká dohoda byla uzavřena na Hradě? V politické debatě se setkají představitel koalice Petr Gazdík, předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové, a za opozici Lubomír Zaorálek /ČSSD/, místopředseda strany. Jak pevně drží koalice pohromadě? A měl se prezident Klaus osobně angažovat do koaličních neshod? Rozebereme s komentátory Jaroslavem Pleslem z Hospodářských novin a Alexandrem Mitrofanovem z Práva.


Lukašenkova odveta

Běloruský režim se vypořádává s opozicí. Dnes bylo odsouzeno 600 lidí, kteří v minských ulicích demonstrovali proti výsledku prezidentských voleb, ve kterých opět zvítězil Aleksandr Lukašenko. Přitvrzuje režim proti už tak slabé opozici? Téma pro zpravodaje ČT Miroslava Karase, který volby a protesty sledoval přímo v Minsku.


Machoninovi

Obchodní domy Kotva a DBK v Praze, hotel Thermal v Karlových Varech nebo budova velvyslanectví v Berlíně. Všechny stavby jsou dílem manželského páru architektů Věry a Vladimíra Machoninových, jejichž dílo připomíná pražská výstava. Čím je tvorba tohoto páru charakteristická? Do studia přijde spoluautorka katalogu výstavy a kurátorka sbírky architektury Národní galerie Radomíra Sedláková.


Stopáž58 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín