Magazín o různých podobách populární hudby a jazzu tentokrát nabízí: Legendární rocková skupina Pražský výběr vyrazila znovu na turné – Jazzman Petr Kořínek oslavil 60. narozeniny – Zpěvačka Szidi Tobias v pražském Divadle Kalich (2004). Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V hudebním magazínu POP ART z roku 2004 nabízíme setkání s legendární kapelou Pražský výběr, která se tehdy vrátila na pódia. Jejich comeback byl pečlivě sledován širokou hudební veřejností – a co bylo na tom zajímavé, že šlo o fanoušky nejen té starší generace, ale i o posluchače mladé, kteří Pražský výběr znali jenom z desek. A tak bylo vyprodáno na všech koncertech nejen velkých měst, ale třeba i takových vesnic, jakými jsou například Buchlovice, kde jsme byli s kamerou. Když znovu zazněly staré hity i nové rockové skladby v podání Kocáb – Pavlíček – Čok – Kryšpín na turné po České republice, bylo všem jasné, že Výběr zraje a těm mladým kapelám to natírá v plné parádě.

Významný původem brněnský jazzman – kontrabasista a skladatel Petr Kořínek – oslavil šedesátiny prací na nové desce a řadou zajímavých koncertů nejen v Brně nebo Praze, kde už dlouhá léta žije. S kamerou jsme natočili koncert v Galerii Z ruky sochaře Zdeňka Macháčka v Křížovicích na Vysočině, kde to Petr má rád, kde tvoří a pravidelně se setkává se svými nejlepšími přáteli.

Při křtu nové desky v pražském divadle Kalich bylo všem ihned jasné, že silná autorská trojice hudební skladatel Milan Vyskočko, textař Peter Lipovský a herečka-zpěvačka Szidi Tobias ze Slovenska, přináší originalitu se vším, co k tomu dobrému patří v podobě písní a šansonů. S kamerou jsme se vypravili i na jižní Slovensko, kde Szidi s manželem Peterem Lipovským a třemi dětmi žije a odkud pocházejí, zdá se, všechny zdroje toho dobrého, co v šansonech tak obdivuje například Michal Horáček.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 4:3
ŽánrHudba