Magazín o různých podobách populární hudby a jazzu tentokrát nabízí: Skupina Eggnoise v Paláci Akropolis – Otec a syn Jaromír a Yarda Helešicové – Stále svěží Vladimír Mišík a skupina ETC (2004). Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Kapelu Eggnoise, která byla nominována na cenu Anděl 2003 v žánru Jazz/blues, jsme natočili v Paláci Akropolis, kde si sedmičlenné seskupení lehce získalo srdce návštěvníků této prestižní pražské hudební scény. Repertoár kapely zahrnuje pouze její vlastní tvorbu – hudbu i texty (anglické nebo české) píše dvojice autorů Ondřej Galuška – Ondřej Kopička. Pro sound kapely je typická pestrost nástrojů, vedle klasiky také smyčcové i dechové instrumenty, se kterými mladá krev muzikantů šíří ve světle ramp nápaditost, lehkost a především radost z muziky.

Setkání dvou generací na malé ploše – v jednom obýváku – s otcem a synem přináší pohled na muže dvou velkých hudebních světů – jazzu a rocku, v nichž nesporně září na české scéně. Jaromír Helešic, bubeník – legenda, který hrál v průběhu 40 let se všemi našimi jazzmany doma i po světě, je díky tomuto přece jen menšinovému stylu široké veřejnosti téměř neznámý. Hrál nebo dodnes hraje v kapelách Františka Uhlíře, Milana Svobody, Luboše Andršta a jiných volných jazzových seskupeních. Yarda Helešic, syn Jaromíra, pozoruhodný instrumentalista, který vystudoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři u prof. Zelenky, skladatel a aranžér, donedávna významná osobnost skupiny Support Lesbiens, má za sebou řadu skvělých úspěchů, za nimiž se nachází koncentrace talentu a pracovitosti. Dva muži dvou světů nenechávají nikoho na pochybách o dědictví hudebního talentu.

„Mišík hraje jako ďábel“ stálo rukou připsáno na jednom plakátu, který avizoval dlouhou sérii letošních koncertů. Vladimír Mišík je skutečně už žijící legendou naší hudební scény a přesto neustává jak v koncertování, tak i nahrávání ve studiu. Náš portrét jej zachycuje na brněnské Musilce a na Folkovém kvítku na Konopišti, kde Mišík dostal další ocenění – tentokrát Rytíře českého a moravského folku.Vedle připomínky starých dobrých písniček zazní v tomto pořadu i ukázky z jeho alba „Umlkly stroje“.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 4:3
ŽánrHudba