Učitel a ředitel vzdělávací společnosti SCIO Ondřej Šteffl a ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek v baru u Michala Prokopa

Když se po mediálně protřelém řediteli Petru Fejkovi hledal nový šéf pražské zoologické zahrady, v konkurenci známých jmen uspěl redaktor Českého rozhlasu Miroslav Bobek. Původním vzděláním zoolog se tak po dvaceti letech strávených v nejrůznějších funkcích v rozhlase vrátil ke své profesi. Bývalý ředitel stanice ČRo 2 Praha, zakladatel vzdělávací stanice Leonardo a také ředitel internetové sekce Českého rozhlasu o sobě dal vědět úspěšnou parodií na televizní reality show Odhalení – ze života goril, ale také odvážným vystoupením proti svému přímému nadřízenému při obhajobě stanice pro mladé posluchače – Rádia Wave.

Ondřej Šteffl byl jedním z prvních, kdo u nás začal rozvíjet ideu soukromé školy. P.O.R.G., tedy První obnovené reálné gymnázium, které v Praze tento vizionář a původně středoškolský učitel matematiky založil, je dodnes hodnoceno jako jedna z nejlepších škol v republice. On už ale dávno pracuje na jiných vzdělávacích projektech, z nichž nejznámější jsou tak zvané testy SCIO, které stále více nahrazují přijímací zkoušky na vysoké školy. Jejich propagátor razí průlomovou myšlenku, že vzdělání bude brzy velkým byznysem.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2011
 P ST