Bývalý a současný generální ředitel České televize, Jakub Puchalský a Petr Dvořák, v baru u Michala Prokopa. Režie J. Lacina

Jakub Puchalský přebíral otěže České televize v roce 1998 jako osmadvacetiletý neznámý mladík po respektovaném Ivovi Mathé. Naděje na modernizaci instituce do něj vkládané tehdejší Radou České televize však docela nenaplnil – po necelých třech letech, pod velkým mediálním i politickým tlakem, se rozhodl rezignovat. V České televizi od té chvíle začalo období dlouhých nejistot a častých střídání generálních ředitelů. To nakonec vyvrcholilo stávkou zaměstnanců televize a Václavským náměstím zaplněným lidmi, protestujícími proti pokusům politiků dostat Českou televizi mocensky pod svou kontrolu.

Petr Dvořák naopak přišel do funkce jako ostřílený manažer, který má za sebou dlouholetou zkušenost v čele nejúspěšnější privátní televizní stanice Nova. Je to historicky poprvé, kdy v čele této nejvýznamnější, nejbohatší a nejvlivnější kulturní instituce v zemi stanul manažer přicházející od privátní konkurence.
Česká televize během těchto let zvýšila počet svých kanálů ze dvou na pět – tím posledním je pátý dvojkanál určený dětem a umění, jenž odstartoval na konci letošního srpna. Během celého období, vytyčeného jmény generálních ředitelů Puchalský – Dvořák, doprovázely televizní diváky Krásný ztráty. Talkshow dvou světů u jednoho baru, které se letos na konci roku rozloučí úctyhodným výročím – tisícím hostem.

Petr Dvořák
generální ředitel ČT

Petr Dvořák

* 7. 9. 1964


Jakub Puchalský
bývalý ředitel ČT

Jakub Puchalský


Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST HD