Výkonní ředitelé nových stanic České televize ČT art a ČT: D Tomáš Motl a Petr Koliha v baru u Michala Prokopa. Režie J. Lacina

Petr Koliha od letošního roku řídí nový kanál České televize určený dětem, nazvaný ČT :D. Zkušenosti z televizního managementu má ovšem značné – býval ředitelem programu nejen v České televizi, ale i na Primě. Původním povoláním je filmový režisér, který má na kontě celovečerní snímky Něžný barbar, podle literární předlohy Bohumila Hrabala, nebo Výchovu dívek v Čechách, natočenou podle Michala Viewegha. Zkušenosti s filmovou tvorbou pro děti měl během deseti let jako ředitel největšího a nejstaršího, zlínského filmového festivalu pro děti u nás.

Dvojčetem dětského kanálu České televize je jeho večerní a noční pokračování pod názvem ČT art. V jeho čele stojí někdejší Tomáš Motl – redaktor týdeníku Reflex, pozdější hlavní dramaturg a produkční úspěšného filmového studia Febio, které pro českou televizi vyrábělo známé cykly Gen, Genus, Jak se žije, či Cestománie. Několik let prožil ve Spojených státech, po návratu soukromě podnikal v mediální oblasti a nakonec nastoupil do České televize, opět jako dramaturg dokumentární tvorby. Dnes je výkonným ředitelem kanálu ČT art, jehož koncepci také připravoval.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST