Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Kam je na zimu uložíme?

Před zimním obdobím se i zvířata stejně jako lidé uchylují někam do bezpečného a teplého příbytku. I takoví živočichové, které doma s nadšením obvykle nevítáme, jako jsou plazi, pavouci a obojživelníci, se chtějí uložit ke spánku nebo přečkat chladné měsíce v nějakém příjemném pelíšku nebo skulině, aby je nespálil mráz a mohli se na jaře zase vzbudit. Co se hmyzu týká, nejčastěji k nám zalézají slunéčka, původní i nepůvodní a invazivní druhy, zlatoočky, různé druhy much a pavoukovců, zlatoočky, ploštice, vosíci a motýli, v kůlnách a garážích však můžeme narazit i na ropuchy, ježky, užovky či netopýry.

Co s nevítanými hosty, jak se zachovat, když už si nás některý vybral jako svou zimní noclehárnu? A jak pomoci některým zvířecím chudinkám, které na svém území najdete a jež se nenadále ocitly v situaci, že by bez vás nepřežily?

Teriéři

Dandie Dinmont teriér

Půvabné a čiperné plemeno s kulatýma moudrýma očima se původně používalo k lovu lišek a jezevců. Dnes se spíše řadí mezi plemena společenská. Má zajímavý – dlouhý – tvar těla, který lehce připomíná lasičku. Dandie je takový čtyřnohý gentleman a žertéř. Nebude se prát, nebude na své ani cizí lidi hrubý, dokáže ale jen pohledem dát najevo, co si o vás myslí. Má hrubou srst, kterou je třeba občas otrimovat. Hlavu a uši mu zdobí čupřiny jemné srsti. Plemeno je přátelské, neagresivní, vhodné k dětem, nenáročné na péči i na pohyb. Hodí se ke všem věkovým kategoriím lidí. Dožívá se 13-14 let.

Autorka textu: Vladimíra Tichá

Azyl Pídička

Azyl Pídička vznikl v obci Kunice ve Středočeském kraji na pomoc týraným, nechtěným a nalezeným pejskům. Je to malá rodinná dočasná péče, kterou v roce 2014 založila Veronika Zoulíková a lidé, jimž už několik let není jedno, co se s nechtěnými zvířaty bude dít. Podařilo se jim už mnohokrát zařídit, že se psí sirotci dočkali nových domovů a také vrátit uprchlé a nalezené pejsky šťastným původním majitelům. Pořádají charitativní aukce a brojí proti množírnám. Můžete se k nim našim prostřednictvím podívat, adoptovat si pejska nebo jim pomoci, transparentní účet naleznete na jejich facebooku nebo webových stránkách.

Nabídka psů z Mělníka

Zdeněk v.o.
Útulek Mělník
Řípská (za halou Bios)
Mělník
Tel. 602 144 145
www.utulek-melnik.cz
Č. ú.: 2400727072/2010

Lucky (Laky)

Dvouletého Lakyho uprostřed prázdnin srazilo auto a způsobilo mu vážné zranění přední nohy. Musel podstoupit nákladnou operaci, která skončila amputací packy. Laky je kříženec labradora a vypadá to, že s tornádem. To, že má o jednu nohu méně, ho v ničem neomezuje a života si opravdu užívá. Bude milovat povalování na gauči a potřebovat důsledné sportovní vyžití, pevnou ruku a velmi dobré vedení.

Atilla

Atilla je úžasná osmiletá kastrovaná psí dáma, o kterou se její páníček kvůli závislosti na alkoholu přestal starat. Chvíli se potulovala a snažila se najít si nového lidského parťáka sama, V útulku jí byla diagnostikována cukrovka a začal se jí horšit zrak, a tak musí dostávat každý den inzulin a speciální granule, Budoucí páník musí počítat s tím, že péče o Atillu je nákladnější. Zato získá nejlepší parťačku na světě, která mu bude dělat radost a věrně mu ležet u nohou. Atilla je čistotná, nic neničí, jen nemá ráda psí konkurenci.

Rex

Rex je životem ostřílený a rozvážný psí švihák. Za plotem vypadá jako drsoň, který odradí všechny osoby s nekalými úmysly, ale přitom je to mazel první třídy. Rex je čistotný a nic neničí, je to ideální parťák pro starší lidi s rodinným domem, kteří mu na stará kolena dopřejí teplo domova a možnost být jim neustále po boku.

Kájínek

Kájínek je čtyřletý čistokrevný originál. Pokud zůstane bez dozoru, zdolá kdejakou překážku i vysoký pletivový plot. Kája je epileptik, trpí sice řídkými a slabými záchvaty, ale i přesto musí brát léky a jeho nemoc se může zhoršit. Je to velký mazel, rád si hraje a má rád pískací hračky a balónky, které s chutí aportuje. Byl by moc šťastný v rodině, které by nevadil jeho zdravotní stav, a která by se mu věnovala a poskytla mu pelíšek v domě nebo bytě.

Romeo

Romeo byl odchycen v březnu na Mělníku na Průhoně, kde volně pobíhal a dělal společnost všem fenkám z okolí. Je to malý mazlivý kluk, který umí být i pěkně svéhlavý. Pravděpodobně je na solární pohon, protože má stále energie na rozdávání. Hodí se k aktivním lidem, kteří ho utahají a budou mít dost trpěliví, aby ho naučili být "sám doma", nebo ho budou brát všude s sebou. Nebude-li mít dostatek sportovního vyžití nebo zábavy, bude vymýšlet blbosti, které páníky nepotěší.

Luky

Luky je již postarší pejsek, kterého se někdo zbavil, protože špatně vidí, je skoro slepý. Je to úžasná mazlivá kulička, vděčná za každé povšimnutí a pomazlení. Samozřejmě je soužití s takovým psem o dost těžší než se zdravým zvířetem, ale o to více se to páníkovi vrátí v lásce pejska. Luky je ideální parťák pro starší lidi s dostatkem času na mazlení i poklidné procházky venku.

Vojta

Vojta je šestiletý kříženec labradora a je ještě velice aktivní. Moc rád chytá balonky, které ale nosí jinam než svému páníčkovi, a tak v podstatě dbá i na dobrou kondici svého dvounohého parťáka. Bude spokojený v rodinném domku s přístupem dovnitř, kde bude rád dělat společnost své lidské smečce. Základní povely zná, ale ne vždy na ně dbá. S čistotou a ničením věcí nemá problém. Při dostatečném vyžití bude nejšťastnějším a nejvděčnějším psem pod sluncem.

Tesan

Tesan je vášnivý aportér, který přinese všechno, co odlepí od země. Určitě bude nejspokojenější u někoho, kdo bude jeho vášeň pro aport opětovat a jeho dovednost dovede ocenit. Těší se, že konečně bude někomu patřit, kdo mu pohladí kožíšek a dá něco dobrého k snědku.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ZJ ST AD HD