Centrum publicistiky a dokumentu Televizního studia Ostrava připravilo cyklus o lidech, kteří jsou nabiti energií, perou se s osudem, srší elánem, daří se jim vymýšlet stále něco nového a na otázku v názvu pořadu: „Jak se vede, sousede?“ bez váhání odpoví: „Dobře, skvěle, výborně!“ aniž by to byla póza či přetvářka. Jejich příklady pak mohou být inspirací pro ty, kteří ještě nenašli recept na spokojený život a častěji spíš propadají skepsi či nedůvěře v budoucnost.

Nový pořad kombinující zábavnou talk show a publicistické medailonky moderuje Pavel Nový. Jeho tvůrci se vypravili do celé republiky, aby natočili příběhy obyčejných lidí, kteří přinášejí pozitivní, vlídné a zábavné sdělení o tom, že se dá život žít i v této složité době naplno, smysluplně a někdy i zábavně.

V každém díle se objeví tři příběhy zajímavých lidí. Mezi svými sousedy v místě, kde bydlí, platí za ty, kteří svým působením obohacují život svých bližních a vnášejí do všední každodennosti řadu nových impulsů. Hlavní aktéři každého minipříběhu budou poté hosty Pavla Nového ve studiu a v publiku budou i jejich příbuzní, známí či sousedé. Hosté nás pak pošlou za dalšími podobnými nadšenci či pábiteli, neboť tito lidé o sobě většinou vzájemně dobře vědí. Hosté také nabídnou předtočenou pohlednici z místa, odkud pocházejí a kam by rádi pozvali kohokoliv z televizních diváků. Dozvíme se tak, na co jsou tihle obyčejně neobyčejní lidé ve svém regionu pyšní a co určitě stojí za to navštívit.