Divadlo žije!

6. leden 2015

Obsah dílu

Adaptace Kochova románu Večeře — Noc divadel — Karol Suszka

Části dílu

00:42
Adaptace Kochova románu Večeře
  Když nizozemský spisovatel Herman Koch vydal svůj román Večeře, záhy dílo získalo světovou popularitu. V roce 2012 měla premiéru podle tohoto románu napsaná hra, o rok později byl natočen i stejnojmenný film. Autorem divadelní dramatizace je Kochův holandský kolega Kees Prins. Národní divadlo moravskoslezské je prvním souborem v České republice, kterému se podařilo získat práva k uvedení dramatizace tohoto cenami ověnčeného bestselleru, řešícího závažná společenská témata.
  12:07
  Noc divadel
   Noc divadel byla inspirována podobnými akcemi jako je Noc muzeí, Noc kostelů apod. V ČR proběhla na sklonku roku podruhé a v Ostravě měla netradiční podobu putování od divadla k divadlu, podobu noční divadelní pouti.
   16:51
   Karol Suszka
    Před více než padesáti lety poprvé vstoupil do Těšínského divadla v Českém Těšíně a s minimálními přestávkami mu zůstal po celou tu dobu věrný. Začínal jako externista v jevištním davu, ze kterého se nakonec propracoval až na místo dlouholetého ředitele. Rodák z Těšínska, který tvrdí, že člověk by měl žít tam, kde se narodil. Herec, režisér, umělecký šéf a divadelní ředitel Karol Suzska.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    20. leden 2015

    Divadlo žije! na sociálních sítích

    Napište nám