Divadlo žije!

5. leden 2011

Obsah dílu

Vánoční balet v Ostravě — Světová premiéra v Ostravské operetě — Prodaná nevěsta v Olomouci — Co nového v Opavě — Hodina západu v Šumperku

Části dílu

01:14
Vánoční balet v Ostravě
  Vánoční balet v Ostravě - baletní pohádku Louskáček složil Petr Iljič Čajkovskij na motivy příběhu E. T. A. Hoffmanna. V něm se pod vlivem vánočních kouzel lidé proměňují v pohádkové bytosti. Je oblíbená u dětí i dospělých už skoro 120 let. V loňském čase adventním ji uvedlo Národní divadlo moravskoslezské.
  01:48
  Světová premiéra v Ostravské operetě
   Evropská premiéra Legrandovy Marguerity v Ostravě - operetní a muzikálový soubor Národního divadla moravskoslezského uvedl evropskou premiéru nového muzikálu Marguerite. Je inspirován románem Dáma s kaméliemi Alexandra Dumase mladšího. Jeho děj je však posunut do dvacátého století, Marguerite je šansonová zpěvačka a její romantický milostný příběh se odehrává na pozadí druhé světové války.
   04:50
   Prodaná nevěsta v Olomouci
    06:26
    Co nového v Opavě
     08:29
     Kritické okénko
      11:31
      Hodina západu v Šumperku
       Hrdina západu v Šumperku - Hrdina západu Johna Millingtona Syngeho je asi nejznámější dílo irské dramatiky. Je mu už přes sto let, ale dodnes se tu a tam hraje i u nás. V Šumperku ho inscenoval pražský režisér Jan Novák, který se tu poprvé představil vysoce ceněnou inscenací Jitřní paní.
       24:45
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        12. leden 2011

        Divadlo žije! na sociálních sítích

        Napište nám