Dotyky a spojenia – divadelní festival v Martině aneb sonda do současného slovenského divadla. Režie J. Dadák

Obsah dílu

Přehrát vše

Z festivalu v Martině jsme se pokusili přivést alespoň několik zpráv o tom, jak si stojí současné slovenské divadlo. Jaká témata ho zajímají? Jak si ho váží slovenská společnost?

Zaujala nás inscenace performerky Slávy Daubnerové Solo lamentoso, která na hranici pohybového a dokumentárního divadla popisuje desetiletí trvající konflikt obyvatel „Zpívajícího domu“ ve Štúrově. Sólo ženy, která si denně pouštěla árii P. Dominga, aby přehlušila štěkajícího psa.

Knižní debut Petera Pišťanka Rivers of Babylon (1991) se za dvacet let stal kultovním dílem. Absurdní, groteskní, ale i krutý příběh obyčejného topiče Rácze je moderní parodií pohádky, ale i ironickým svědectvím, hlavně však křivým zrcadlem porevoluční společnosti 90. let. Jevištního zpracování se ujal Diego de Brega, herecky v něm excelují členové Slovenského národního divadla.

Seskupení Med a prach představilo inscenaci kolektivu autorů Krása a hnus (Nezastupiteľnosť nepomenovateľného), která zastoupila alternativní hledání divadelního a hudebního tvaru.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 ST AD HD
ŽánrMagazín