26 minut
Divadlo žije!

15. září 2015

Obsah dílu

Tosca v Janáčkově divadle – Mučedník M. von Mayenburga – Alenka v kraji divů a za zrcadlem v pojetí J. A. Pitínského

Části dílu

00:09
Alenka v kraji divů a za zrcadlem v pojetí J. A. Pitínského
  Do Slováckého divadla pozvali J. A. Pitínského a již poněkolikáté se ze symbiózy hradišťského souboru a jeho režijní kreativity zrodilo zajímavé představení – JAP zdramatizoval Alenku v kraji divů a za zrcadlem. Zajímavé je i obsazení hlavní role – v náročném konkursu uspěly dvě dívenky – dvanáctiletá Aimee Zia Hasan, která se narodila v Londýně a nyní žije ve Zlíně, a devítiletá Ester Kocábová z Kunovic.
  07:53
  Tosca v Janáčkově divadle
   Jiří Heřman, od letošní sezony nový umělecký šéf brněnské opery, si pro svou další režii vybral jednu z nejhranějších oper Pucciniho Toscu. Na velkolepě pojaté scéně, umocněné světelným designem, se protíná oslnivý a tragický osud Toscy s životním příběhem její nejslavnější představitelky, Marie Callas. Výborné hudební nastudování a pěvecké i herecké výkony hlavních představitelů – zejména hostující Maidy Hundeling v roli Toscy i domácího Jiřího Sulženka v roli Scarpii – dělá z Heřmanova režijního počinu mimořádnou operní událost.
   17:49
   Mučedník M. von Mayenburga
    HaDivadlo se prostřednictvím hry německého autora Maria von Mayenburga Mučedník snaží odpovídat na otázku „Co by se stalo, kdyby západoevropský křesťan hlásal svou víru tak naléhavě a radikálně, jako řada podobně uvědomělých stoupenců islámu? Páchal by atentáty a prolil svou krev ve jménu víry?“ Na střední škole se jeden z žáků rozhodne doslovně následovat bibli, vyhlásit svatou válku nemravnosti a stát se mučedníkem v současném světě. Režie Marián Amsler, v roli Benjamina nová posila souboru Zbyšek Humpolec.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    29. září 2015

    Divadlo žije! na sociálních sítích

    Napište nám