Magazín o jevištích a zákulisích divadel na jihu Moravy

Obsah dílu

Přehrát vše

Premiéra v Národním divadle Brno Zaslíbení má podtitul Balada o lásce a smrti Hany Maškové a Jiřího Štaidla. Nesentimentálně vyprávěný životní příběh krasobruslařské legendy a talentovaného textaře, jehož písně si zpíval celý národ. Tvůrci slibují představení plné nestárnoucích hitů a neopakovatelné atmosféry šedesátých let.

Zlínské Městské divadlo uvádí brilantně napsanou historickou komedii, v níž je převlek muže za ženu hlavním tématem hry. Krása na scéně Jeffreyho Hatchera nás zavede do Anglie 17. století. Král zakáže hrát mužům ženské role. Pro Edwarda Kynastona, nejslavnějšího herce ženských rolí, má tento zákon velké důsledky. Velkou hereckou příležitost zde naplno využívá Radovan Král.

Hru Cormaca Mc Carthyho Expres na západ/The Sunset Limited uvádí v novém multikulturním prostoru Stadion režisérka Hana Mikolášková. Dobrodružně romantická konverzační hra o smrti svede na nástupiště profesora Whita (Jiří Vyorálek) a napraveného kriminálníka Blacka (Tomáš Sýkora). Black nevidí nic černě, White není schopen pohlédnout na věci z té světlejší stránky. O co jim jde? O to, kdo bude žít a kdo chytí svůj rychlík Sunset Limited.

Na nové komorní scéně HaDivadla vznikla autorská hra Martiny Krátké Rape me! (Znásilni mě) v hlavní roli se Sárou Venclovskou, která v neverbálním představení na tabuizované téma využívá svého školení u Ctibora Turby.

Dalšího uvedení se dočkal detektivní příběh z psychiatrické kliniky Pavla Kohouta Ubohý vrah. V jihlavském Horáckém divadle tuto mimořádně úspěšnou Kohoutovu hru zrežíroval Pavel Palouš.

Režisér Vladimír Morávek se stane Tváří českého divadla z Moravy.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST