Divadlo žije!

27. listopad 2010

Obsah dílu

Maestro a Markétka — Korespondence v + W — Dr. Emil Hácha aneb Já na Háchu, Hácha na mě

Části dílu

00:55
Trhák: Maestro a Markétka
  Do divadla Husa na provázku se vypravíme za představením Maestro a Markétka, v němž se Vladimír Morávek pokusí o provázkovské zvtárnění jednoho z klíčových děl 20. století - Bulgakovova slavného magického románu. Prozraďme, že v roli Markétky alternují Andrea Baršová a Martina Krátká.
  06:15
  Točí se: Psaní Ježíškovi
   10:07
   Hraje se: Korespondence v + W
    Divadlo Reduta se vydalo cestou dramatizace korespondence V+W v režii Jana Mikuláška. Je to silná výpověď o životě dvou mimořádných lidí v nelehké době. Vzájemné listy legendárních tvůrců Osvobozeného divadla, jejichž cesty se po únoru 1948 rozešly, jsou strhujícím svědectvím nejen jejich originality a umělecké zralosti, ale současně odhalují i osudy těchto významných osobností v bipolárním světě, plném železných opon a studených válek. V hlavních rolích Jiří Vyorálek a Václav Vašák.
    15:12
    Hraje se: Cikáni jdou do nebe
     Ve Slováckém divadle sáhli po osvědčeném, divácky přitažlivém titulu Cikáni jdou do nebe. Režisér a choreograf Radek Balaš se pustil do práce, která ze souboru načas vytvoří tančící a zpívající kočovníky.
     18:55
     Hraje se: Dr. Emil Hácha aneb Já na Háchu, Hácha na mě
      Divadlo Feste připravilo další díl svého tázání v cyklu Identita. Tentokrát na téma dr. Emil Hácha. Byl Hácha tragickou postavou českých dějin? O tom rozhodují Oidipus, Hamlet a Styronova Sofie...
      23:16
      Hraje se: Maska a tvář
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       4. prosinec 2010

       Divadlo žije! na sociálních sítích

       Napište nám