26 minut
Divadlo žije!

29. listopad 2016

Část: Kočičí hra v Klicperově divadle v Hradci Králové

Obsah dílu

Kočičí hra v Klicperově divadle v Hradci Králové — Don Juan v Divadle pod Palmovkou — Urna na prázdném jevišti Činoherního klubu

Části dílu

00:30
Kočičí hra v Klicperově divadle v Hradci Králové
  Kočičí hru maďarského dramatika Istvána Örkény (1912–1979) uvedlo v roce 1972 v české premiéře brněnské Divadlo bratří Mrštíků. Přes další uvedení v Ostravě, Zlíně a Příbrami doputovala o dva roky později na repertoár Národního divadla. Inscenace s Danou Medřickou a Vlastou Fabianovou ve Stavovském, tehdy Tylově divadle, se stala diváckým hitem a inscenací, která se zapsala díky hereckým výkonům do dějin českého divadla. Porovnat své herecké schopnosti s Danou Medřickou se od té doby pokusily české herečky v dalších dvaceti nastudování. A v polovině listopadu nově také Pavla Tomicová v Klicperově divadle v Hradci Králové.
  08:00
  Don Juan v Divadle pod Palmovkou
   Molierova hořká komedie Don Juan v režii Michala Langa otevřela letošní sezonu Divadla pod Palmovkou. Postavu největšího a nejslavnějšího svůdce a provokatéra světového divadla hraje Ondřej Veselý a jeho sluhu Sganarela Radek Valenta.
   17:26
   Urna na prázdném jevišti Činoherního klubu
    Urna na prázdném jevišti je název nové hry režiséra Martina Čičváka napsaná pro Činoherní klub. Čtyři šílené divadelní divy, které pohřbívají na jevišti popel svého režiséra a vracejí se ke všem inscenacím, které s ním v bizarních koncepcích zkoušely, hrají Veronika Žilková, Lenka Skopalová, Ivana Uhlířová a Sára Venclovská.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    13. prosinec 2016

    Divadlo žije! na sociálních sítích

    Napište nám