Rozhovor s Markem Němcem o herectví, divadelní režii a Ballovi. Vianova Pěna dní na jevišti Klicperova divadla v Hradci Králové. Choreografická revue s ženou jako ústředním tématem z dílny nové generace tanečního uskupení DekkaDancers. Režie M. Kučera

Obsah dílu

Přehrát vše

Marek Němec vystudoval střední průmyslovou školu stavební a poté herectví na DAMU. Od roku 2001 hraje v divadelním Spolku Kašpar, souběžně působil pět sezon v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Pravidelně hostuje v Divadle v Dlouhé. A také vyučuje herectví na katedře činoherního divadla na DAMU. Kromě herectví ale Marka Němce v poslední době výrazně zajímá i divadelní režie; už v Činoherním studiu režíroval Utrpení mladého Werthera, za inscenaci Terminus v Divadle v Celetné byl jako Talent roku nominován na Cenu Alfréda Radoka. Jeho zatím poslední režijní výzvou byl Ball Bertolda Brechta, kterého nastudoval ve Švandově divadle s Davidem Punčochářem v hlavní roli.

V Klicperově divadle v Hradci Králové dokončil režijní tandem SKUTR – Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, svou volnou divadelní trilogii o lásce. Aktuální scénické podobě románu Borise Viana Pěna dní, předcházely v minulých letech inscenace Puškinova Evžena Oněgina a pohádky-mýtu Labutí jezero, známé z Čajkovského baletu. Do rolí milenců – nesmělého romantika Colina a vášnivého sběratele filozofických pojednání Chicka – režiséři obsadili Miroslava Zavičára a Jana Sklenáře. Jejich partnerky hrají Marie Poulová a Marta Zaoralová.

Choreografickou revue Žena za kultem se představilo v nové podobě uskupení DekkaDancers. DekkaDancers vznikli v roce 2009 a několik sezon pocházel jejich repertoár především z dílny Tomáše Rychetského a Viktora Konvalinky, kteří byli spolu s fotografem Pavlem Hejným i jeho zakladateli. Nyní jsou jejich následovníky Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar a Marek Svobodník spolu s dalšími dvanácti kolegy ze souboru Baletu Národního divadla.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD
ŽánrMagazín