Divadlo jako sportovní utkání. Rozhovor s Ladislavem Smočkem. Svatební komedie v A-studiu Rubín. Pražský divadelní festival německého jazyka. Režie M. Kučera

Obsah dílu

Přehrát vše

Ladislav Smoček, režisér a dramatik, který spoluzakládal Činoherní klub. I když se jako dramatik kloní k divadlu absurdity, jako režisér rád objevuje dávno zapomenuté hry a dává jim nové právo na jevištní život. V českém divadle působí už více než půlstoletí. Jak se podle něj za dobu změnilo a v čem vidí jeho budoucnost?

Divadelní sporty jako žánr divadelní improvizace se zrodily v Kanadě v polovině minulého století. Přímou inspirací jim byly wrestlingové zápasy. Do Čech pronikly na začátku tohoto tisíciletí od té doby si získaly příznivce řadách perfomerů i diváků včetně televizních.

Romantickými komediemi s Julií Roberts se prý inspiroval Petr Kolečko ve své nové hře pro režiséra Daniela Špinara a A-studio Rubín. Ve svatební komedii bez ženicha hrají Zuzana Stavná, Hana Vagnerová a Jana Stryková.

Kleistův Rozbitý džbán v nastudování vídeňského Burgtheateru, Wagnerova tetralogie Prsten Nibelungův v provedení Stefana Kaminského ON AIR, bulvární komedie záměn z roku 1913 Španělská mu(š)ka v provedení berlínské Volksbühne či Fassbinderovy Hořké slzy Petry von Kant v režii Martina Kušeje, taková je nabídka letošního ročníku Pražského divadelního festivalu německého jazyka.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín