Nahrávám video
Divadlo žije!

3. listopad 2012

Obsah dílu

Divadelní sport — Ladislav Smoček — Zakázané uvolnění — Das Theatre

Části dílu

00:30
Téma: Divadelní sporty
  Divadelní sporty jako žánr divadelní improvizace se zrodily v Kanadě v polovině minulého století. Přímou inspirací jim byly wrestlingové zápasy. Do Čech pronikly na začátku tohoto tisíciletí od té doby si získaly příznivce řadách perfomerů i diváků včetně televizních.
  08:20
  Rozhovor: Ladislav Smoček
   Ladislav Smoček, režisér a dramatik, který spoluzakládal Činoherní klub. I když se jako dramatik kloní k divadlu absurdity, jako režisér rád objevuje dávno zapomenuté hry a dává jim nové právo na jevištní život. V českém divadle působí už více než půlstoletí. Jak se podle něj za dobu změnilo a v čem vidí jeho budoucnost?
   15:33
   Reflexe: Zakázané uvolnění
    Romantickými komediemi s Julií Roberts se prý inspiroval Petr Kolečko ve své nové hře pro režiséra Daniela Špinara a A-studio Rubín. Ve svatební komedii bez ženicha hrají Zuzana Stavná, Hana Vagnerová a Jana Stryková.
    22:50
    Das Theatre
     Kleistův Rozbitý džbán v nastudování vídeňského Burgtheateru, Wagnerova tetralogie Prsten Nibelungův v provedení Stefana Kaminského ON AIR, bulvární komedie záměn z roku 1913 Španělská mu(š)ka v provedení berlínské Volksbühne či Fassbinderovy Hořké slzy Petry von Kant v režii Martina Kušeje, taková je nabídka letošního ročníku Pražského divadelního festivalu německého jazyka.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     10. listopad 2012

     Divadlo žije! na sociálních sítích

     Napište nám