Divadlo žije!

14. leden 2012

Obsah dílu

Razantní nastudování Figarovy svatby — Rozhovor s J. Bartoškou — Profil studia Farma v jeskyni — Přehled nových inscenací

Části dílu

00:30
Figarova svatba
  David Drábek se pokusil v Klicperově divadle v Hradci Králové vrátit kdysi skandální a zakázané Beaumarchaisově hře "Figarova svatba" její původní útočnost. "Beaumarchais měl proti sobě v předrevoluční Paříži šlechtu. My máme proti sobě demokraticky zvolené mafiány." Podmínky podobné, cesta stejná: s nikým se nepárat a nazývat hajzly jejich pravým jménem! Razantní inscenace s P. Tomicovou, V. Dvořákem, J. Zapletalem a P. Štorkovou v hlavních rolích z pohledu režiséra, diváků a kritického tria české sekce pořadu Divadlo žije!
  09:15
  Portrét divadla: Farma v jeskyni
   Česká republika vloni poprvé získala jednu z cen, které jsou součástí prestižní Evropské divadelní ceny (Europe Theatre Prize) a o kterých rozhoduje patnáctičlenná porota složená z předních evropských kritiků, teatrologů a ředitelů divadel a festivalů. Prostřednictvím souboru Farma v jeskyni se tak české nezávislé kultuře dostalo jednoho z nejvyšších ocenění. Divadlo žije! připravilo profil divadelního studia Farma v jeskyni vedeného charismatickým Slovákem žijícím v Praze Viliamem Dočolomanským.
   17:43
   Hraje se: Řemeslníci
    "Řemeslníci" - dánská komedie o ďábelské rekonstrukci domu a neméně ďábelských řemeslnících, kteří místo aby dodrželi sjednaný termín, náhle mizí. Česká premiéra ve Švandově divadle.
    19:08
    Hraje se: Hamlet je mrtev. Bez tíže
     "Hamlet je mrtev. Bez tíže" - hra mladého rakouského dramatika Ewalda Palmetshofera o lidech, kteří žijí život, jaký nechtěli. O lidech, kteří nemají zázemí v nikom a ničem a jsou nečinní, protože bez perspektivy. Česká premiéra studie zlosti, pochyb a života na útěku v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.
     21:02
     Hraje se: Brouk v hlavě
      "Brouk v hlavě" - situační komedie G. Feydeaua v novém nastudování Divadla A. Dvořáka v Příbrami.
      22:12
      Hraje se: Perníková chaloupka
       "Perníková chaloupka" - známá historka o tom, jak Jeníček s Mařenkou strčili ježibabu do pece, tentokrát ovšem vyprávěná starým pecařem. Nová inscenace Divadla Alfa hraná klasickými iluzivními marionetami je určena dětem mateřskou školkou povinným a nejmenším školákům.
       22:51
       Zkouší se: Moje hra
        Jiří Bartoška se po delší době opět vrací na divadelní prkna. V divadle Kalich bude hrát roli slavného spisovatele a vyhlášeného sukničkáře, u jehož rakve se na Štědrý den sejde šest žen, které v jeho životě něco znamenali. Rozhovor o tom, proč tuto nabídku přijal, je-li je jeho spisovatel ležící v rakvi opravdu mrtvý a o tom, kdo je skutečným autorem textu "Moje hra".
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        21. leden 2012

        Divadlo žije! na sociálních sítích

        Napište nám