27 minut
Terra musica

9. květen 2017

Obsah dílu

Muzikál Kronikáři v Českých Budějovicích — Novákova a Tomáškova hudební Skuteč — Cube: hudba, obraz a pohyb v kostce

Části dílu

00:46
Cube: hudba, obraz a pohyb v kostce
  Nabídneme premiéru Laterny Magiky – Cube: hudba, obraz a pohyb v kostce. Po letech se v rámci repertoáru tohoto divadla vrací do popředí baletní soubor. Autoři Pavel Knolle, Štěpán Pechar a David Stránský, režisér a dvojice choreografů, nastudovali na původní hudbu Jana Šikla taneční představení zachycující současný lidský život „v kostce“, a to v kostce obrazové i pocitové. Pohrávají si v taneční nadsázce s různými fenomény lidského života, jakými jsou láska, úzkost a strach, ale i radost z pohybu. To vše ve spojení se světlem, projekcemi a mappingy.
  09:03
  Novákova a Tomáškova hudební Skuteč
   Regionální festival Novákova a Tomáškova hudební Skuteč má velmi široký žánrový záběr od baroka až po soudobou tvorbu. Chrudimská komorní filharmonie s dirigentem Martinem Profousem a pěvecké sbory Rubeš Skuteč a Slavoj Chrudim nastudovaly pro letošní již čtrnáctý ročník velmi náročný program, který vyvrcholil interpretací Janáčkova vokálně-instrumentálního díla Otčenáš.
   14:51
   Muzikál Kronikáři v Českých Budějovicích
    V květnovém vydání cyklu Terra musica navštívíme premiéru Jihočeského divadla Kronikáři, stručné dějiny světa v muzikálu. Dramatici Helena Kebrtová a David Košťák napsali pro hudebního skladatele Davida Hlaváče pohádkové libreto o výletu kronikářova syna do historie lidstva. Činohra, opera, balet i Malé divadlo tak pod vedením režiséra Petra Haška společně nastudovaly jednu inscenaci pro diváky napříč generacemi.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    23. květen 2017

    Terra musica na sociálních sítích

    Napište nám