Martinů Voices na festivalu Talichův Beroun – Jana Boušková a její žáci z Královské konzervatoře v Bruselu – Jan Blahoslav jako autor učebnice hudby – Hudební fórum Hradec Králové 2016

Obsah dílu

Přehrát vše

V dnešním vydání cyklu Terra musica navštívíme festival Talichův Beroun,

kde v dílech Palestriny, Brahmse, Janáčka, Martinů a Tippetta představíme špičkový český vokální soubor Martinů Voices, vedený sbormistrem Lukášem Vasilkem.

Harfistka Jana Boušková patří k těm českým umělcům, kteří ve svém oboru dosáhli světové úrovně a proslulosti. Kromě sólových a komorních vystoupení spolupracuje

s Českou filharmonií, vyučuje na pražské HAMU a na Královské konzervatoři v Bruselu. A právě své bruselské, talentované žáky představila na koncertech na řadě míst Evropy a nyní i v Praze.

Do světa nejstarší české učebnice hudební teorie z pera humanisty Jana Blahoslava nás zavede muzikolog Petr Daněk se souborem Octopus Pragensis.

A na závěr se vydáme do Hradce Králové, na festival Hudební fórum 2016, který je věnován soudobé hudební tvorbě. Navštívíme jeden z koncertů, na němž zazní díla dvou vynikajících skladatelek – Sofie Gubajduliny a Galiny Ustvolské.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrHudba