27 minut
Terra musica

29. listopadu 2016

Část: Hudební fórum Hradec Králové 2016

Obsah dílu

Martinů Voices na festivalu Talichův Beroun — Jana Boušková a její žáci z Královské konzervatoře v Bruselu — Jan Blahoslav jako autor učebnice hudby — Hudební fórum Hradec Králové 2016

Části dílu

00:46
Jana Boušková a její žáci z Královské konzervatoře v Bruselu
  Harfistka Jana Boušková patří k těm českým umělcům, kteří ve svém oboru dosáhli světové úrovně a proslulosti. Kromě sólových a komorních vystoupení spolupracuje s Českou filharmonií, vyučuje na pražské HAMU a na Královské konzervatoři v Bruselu. A právě své bruselské, talentované žáky představila na koncertech na řadě míst Evropy a nyní i v Praze.
  08:08
  Martinů Voices na festivalu Talichův Beroun
   V dnešním vydání cyklu Terra musica navštívíme festival Talichův Beroun, kde v dílech Palestriny, Brahmse, Janáčka, Martinů a Tippetta představíme špičkový český vokální soubor Martinů Voices, vedený sbormistrem Lukášem Vasilkem.
   13:12
   Jan Blahoslav jako autor učebnice hudby
    Do světa nejstarší české učebnice hudební teorie z pera humanisty Jana Blahoslava nás zavede muzikolog Petr Daněk se souborem Octopus Pragensis.
    18:06
    Hudební fórum Hradec Králové 2016
     A na závěr se vydáme do Hradce Králové, na festival Hudební fórum 2016, který je věnován soudobé hudební tvorbě. Navštívíme jeden z koncertů, na němž zazní díla dvou vynikajících skladatelek – Sofie Gubajduliny a Galiny Ustvolské.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     13. prosince 2016

     Terra musica na sociálních sítích

     Napište nám