Terra musica

1. listopad 2016

Obsah dílu

Schola Gregoriana Pragensis na festivalu Lípa Musica — Hlasy světla — Pocta Josefu Sukovi

Části dílu

00:44
Schola Gregoriana Pragensis na festivalu Lípa Musica
  V rámci hudebního festivalu Lípa Musica, v romantických prostorách zříceniny hradu a kláštera Oybin, zněla v podání renomovaného souboru Schola Gregoriana Pragensis, pod vedením Davida Ebena, středověká hudba, kterou údajně poslouchal i sám císař Karel IV.
  08:05
  Pocta Josefu Sukovi
   Letos je to pět let, kdy svět přišel o uznávaného virtuosa, pravnuka Antonína Dvořáka – Josefa Suka mladšího. Nejenom jeho hudba, ale i jeho osobnost dodnes žije v srdcích blízkých přátel i spolupracovníků. Společně s nimi přijmeme pozvání houslisty Miroslava Ambroše do ateliéru mistra Josefa Suka na pražské Malé Straně. Josef Suk chtěl, aby tento prostor žil nadále hudbou, a proto ateliér před smrtí přenechal svému poslednímu žákovi, který ho s pietou uchovává v původním stavu.
   19:44
   Hlasy světla
    V předvečer Velké pardubické steeplechase jsme v Pardubicích navštívili multimediální hudební show Hlasy světla. Velkolepý projekt skladatele Roberta Jíši, kterého se zúčastnilo 120 účinkujících, je kombinací živé hudby se speciální 3D projekcí a 4D efekty. Režie se ujal filmový režisér a producent Steve Lichtag.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    15. listopad 2016

    Terra musica na sociálních sítích

    Napište nám