Schola Gregoriana Pragensis na festivalu Lípa Musica – Hlasy světla – Pocta Josefu Sukovi

Obsah dílu

Přehrát vše

V rámci hudebního festivalu Lípa Musica, v romantických prostorách zříceniny hradu a kláštera Oybin, zněla v podání renomovaného souboru Schola Gregoriana Pragensis, pod vedením Davida Ebena, středověká hudba, kterou údajně poslouchal i sám císař Karel IV.

V předvečer Velké pardubické steeplechase jsme v Pardubicích navštívili multimediální hudební show Hlasy světla. Velkolepý projekt skladatele Roberta Jíši, kterého se zúčastnilo 120 účinkujících, je kombinací živé hudby se speciální 3D projekcí a 4D efekty. Režie se ujal filmový režisér a producent Steve Lichtag.

Letos je to pět let, kdy svět přišel o uznávaného virtuosa, pravnuka Antonína Dvořáka – Josefa Suka mladšího. Nejenom jeho hudba, ale i jeho osobnost dodnes žije v srdcích blízkých přátel i spolupracovníků. Společně s nimi přijmeme pozvání houslisty Miroslava Ambroše do ateliéru mistra Josefa Suka na pražské Malé Straně. Josef Suk chtěl, aby tento prostor žil nadále hudbou, a proto ateliér před smrtí přenechal svému poslednímu žákovi, který ho s pietou uchovává v původním stavu.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD
ŽánrHudba