27 minut
Terra musica

16. únor 2016

Obsah dílu

Oratorium Lost Objects na Nové scéně — Bohemia Saxophone Quartet — Kateřina Kněžíková

Části dílu

00:45
Kateřina Kněžíková
  Kateřina Kněžíková, sólistka opery ND, koncertní pěvkyně a laureátka mezinárodních soutěží v současnosti patří k předním sopranistkám doma i v zahraničí. Její cesta k opeře však nebyla přímočará. Dnes se dělí o svou lásku k opeře se svou dvouletou dcerkou a manželem – světoznámým barytonistou Adamem Plachetkou.
  10:06
  Oratorium Lost Objects na Nové scéně
   Téma ztracených předmětů je hlavní myšlenkou postminimalistického oratoria Lost Objects, které uvádí Národní divadlo na Nové scéně. Dílo sleduje osudy ztracených předmětů a nabádá nás, abychom se pozastavili a uvědomili si jejich půvab a význam.
   16:10
   Bohemia Saxophone Quartet
    V době, kdy členové budoucího souboru Bohemia Saxophone Quartet studovali na hudebních školách, klasický saxofon se v Čechách ještě nevyučoval. Proto si každý hledal svou cestu k tomuto nástroji sám. Většinou studovali klarinet nebo flétnu. Další vzdělání si pak doplňovali na mnoha saxofonových kurzech a seminářích doma i ve světě. Letos si připomínají dvacet pět let od založení tohoto vskutku nezaměnitelného a originálního souboru. Za tu dobu se BSQ vyprofiloval a dnes je charakteristický vysokou profesionalitou hráčů, brilantní technikou, vyrovnaným a osobitým zvukem, nápaditou aranží a všestranným repertoárem.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    1. březen 2016

    Terra musica na sociálních sítích

    Napište nám