27 minut
Terra musica

6. května 2014

Obsah dílu

Ensemble Berlin Praha — Sto let od narození klavíristy Josefa Páleníčka — Smetanovo trio — Světová premiéra baletu Beat

Části dílu

00:47
Ensemble Berlin Praha
  Ensemble Berlin Praha – to je mezinárodní soubor, který tvoří členové Berlínské filharmonie Dominik Wollenweber (hoboj) a Mor Biron (fagot), český hobojista Vilém Veverka, houslista Jakub Černohorský, kontrabasista Pavel Nejtek a německá cembalistka působící v České republice Barbara Maria Willi. Tato bezesporu hvězdná jména se společně rozhodla uvést v rámci probíhajícího Roku české hudby mimořádný projekt – jedinečný cyklus sonát pro dva hoboje, fagot a basso continuo českého barokního skladatele Jana Dismase Zelenky.
  07:18
  Sto let od narození klavíristy Josefa Páleníčka
   Připomeneme si sté výročí narození českého klavíristy, skladatele a pedagoga Josefa Páleníčka, vynikajícího interpreta děl Beethovena, celé řady francouzských impresionistů, Janáčka a především Bohuslava Martinů. Od roku 1934 byl členem Smetanova tria.
   14:27
   Smetanovo trio
    A právě Smetanovo trio, jeho minulost a především velmi úspěšná novodobá existence, soubor, ve kterém hraje i Páleníčkův syn Jan, bude tématem dalšího příspěvku.
    19:20
    Světová premiéra baletu Beat
     Na závěr se vydáme do Pražského komorního baletu za jeho novou premiérou. Jejími tvůrci jsou dva světově uznávaní choreografové Uri Irgi (Izrael) a Nizozemec Johan Greben. Pro dílo, nazvané Beat, napsal původní hudbu vyhledávaný britský skladatel a zvukový designer Tom Parkinson.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     20. května 2014

     Terra musica na sociálních sítích

     Napište nám