Hudební magazín tentokrát zaměřený na nejmladší generaci českých jazzmanů (2014). Účinkují: M. Wróblewski, V. Křišťan, J. Slavík, R. Tariška, P. Hrubý, D. Hodek a další. Režie P. Jirásek

Zdali má nejmladší jazzová generace něco společného, jsme se ptali hudebníků, kteří se pomalu začínají prosazovat na české jazzové scéně.

Patří k nim saxofonista a skladatel Michal Wróblewski, spoluzakladatel kapely E Converso, která svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje proti hudebním konvencím.

Pozoruhodnou osobností je také kontrabasista a skladatel Jiří Slavík, který studoval kompozici a kontrabas na Royal Academy of Music v Londýně a na konzervatoři Santa Cecilia v Římě. Momentálně žije v Paříži jako muzikant na volné noze a uplatňuje se v širokém spektru hudebních žánrů od tradičního východoevropského folkloru po soudobou hudbu a moderní jazz.

Další výraznou osobností je pianista a skladatel Vít Křišťan, který jazz studoval paralelně s klasickou hudbou u profesorky Iriny Kondratěnko. Absolvoval také Akademii Muzycznou Karola Szymanowskiego v polských Katovicích a jazzovou akademii v dánském Odense.

Velkou nadějí do budoucna je také mladičký slovenský bubeník David Hodek. Ten se věnuje jazzové hudbě od útlého dětství a dnes již patří na koncertní pódia mnoha jazzových klubů v New Yorku. My jsme jej zastihli v americko-slovenském kvartetu saxofonisty Radovana Tarišky s jeho novým úspěšným projektem Folklor to jazz.

I kapela Limbo vsadila na mladou krev a ke spolupráci přizvala mladého talentované bubeníka Dušana Čermáka.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 ST AD HD
ŽánrHudba