27 minut
Terra musica

11. únor 2014

Obsah dílu

Český spolek pro komorní hudbu a Pavel Haas Quartet — Kryštof Marek, skladatel, pianista a dirigent — 25 let Škampova kvarteta

Části dílu

00:47
25 let Škampova kvarteta
  Prostor dostane i jeden z našich nejvýznamnějších komorních souborů – Škampovo kvarteto. To odstartovalo svou strmou uměleckou dráhu v březnu roku 1989 na pražské AMU pod vedením profesorů Antonína Kohouta a Milana Škampy, členů legendárního Smetanova kvarteta, a velice rychle zdomácnělo na našich a zahraničních pódiích. Jak vypadá po pětadvaceti letech činnosti současnost tohoto kvarteta – to nám přiblíží další příspěvek dnešního vydání pořadu Terra musica.
  07:42
  Kryštof Marek, skladatel, pianista a dirigent
   Volně a inspirativně prochází mezi hudebními žánry, je jazzovým pianistou, diriguje Český národní symfonický orchestr, ale i orchestr Hudebního divadla v Karlíně. Komponuje a aranžuje hudbu nejen pro svůj Bigband sv. Blažeje. Ano, řeč je o skvělém muzikantovi Kryštofu Markovi, kterého představíme v našem dalším příspěvku.
   17:22
   Český spolek pro komorní hudbu a Pavel Haas Quartet
    Český spolek pro komorní hudbu je jednou z nejstarších a nejrenomovanějších hudebních institucí u nás. Vznikl na podporu koncertní činnosti tehdy mladého Českého kvarteta a jeho zahajovací koncert se uskutečnil v Rudolfinu 10. října 1894. I po 120 letech existence je v jeho obdivuhodně aktivní činnosti slovo „podpora“ velmi důležité. Neustále si totiž klade za cíl uvádět prvotřídní sólisty a soubory a přinášet hudební díla minulosti stejně jako hudbu skladatelů 20. století. Residenčním souborem aktuální sezóny je světoznámý Pavel Haas Quartet. O bohaté činnosti a nápadité dramaturgii, ale i plných sálech, si popovídáme se zapálenými lidmi, kteří Českým spolkem pro komorní hudbu doslova žijí.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    Terra Musica

    Terra musica na sociálních sítích

    Napište nám