Nahrávám video
Terra musica

2. říjen 2013

Část: Pražský komorní balet na festivalu Siraex

Obsah dílu

Dvořákova Praha — Liteň Jarmily Novotné — Bohdana a Pavla Tesařovy — Pražský komorní balet na festivalu Siraex

Části dílu

01:07
Liteň Jarmily Novotné
  Další ročník festivalu Jarmily Novotné se má čile k světu a láká do Litně nejen příznivce odkazu skvělé pěvkyně. I tady pořadatelé přišli s vynalézavou dramaturgií, která oslovila návštěvníky všech věkových kategorií.
  07:26
  Dvořákova Praha
   Nejnovější pražské vydání magazínu o hudbě a tanci Terra musica Vás zavede na festival, který již plně prokázal svou životaschopnost a který letos přichází se zcela novým vedením a dramaturgií – na Dvořákovou Prahu. Setkáme se třeba s hudbou K. Pendereckého, A. Dvořáka, L. Janáčka, G. Fauré, a to ve skvělé interpretaci České filharmonie, Pražského filharmonického sboru a vynikajících sólistů – violoncellistky A. Weilersteinové či houslisty J. Rachlina.
   14:40
   Pražský komorní balet na festivalu Siraex
    Zajímavé festivaly se v letošním létě konaly i v žánru současného tance. Jeden z nich, s názvem Siraex, se uskutečnil na zámku v Klášterci nad Ohří a uvedl Pražský komorní balet s novou inscenací choreografky Ji – Eun Lee Podmínka zániku.
    20:04
    Bohdana a Pavla Tesařovy
     Z bohaté nabídky festivalů a přehlídek si odskočíme navštívit jednu mimořádně muzikantsky nadanou rodinu. Mladičkou houslistku Pavlu Tesařovou jsme mohli vidět vystupovat třeba s mistrem Josefem Sukem či Václavem Hudečkem. K řadě rodinných hudebních úspěchů se nyní přidává i sestra Bohdana, která nedávno vyhrála 1. místo v celostátním kole Národní soutěže ZUŠ v kategorii hoboj.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     Epizoda 1

     Terra musica na sociálních sítích

     Napište nám