Pod pokličkou → O pořadu

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2009

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 68995

Kupte si v E-shopu

Kniha Kniha

O pořadu

Pod pokličkou se dá najít leccos. Vynikající svíčková, i dobrá rada. Tvůrci oblíbeného pořadu České televize „Pod pokličku“ každý týden schovávají vedle spousty zajímavostí ze světa gastronomie i výživy i recepty, postřehy známých osobností a oblíbené kreslené postavičky z dílny QQ studia. A vy – naši diváci – máte každý týden možnost pod tuto pokličku nahlédnout a něco se dovědět, lecčemu se přiučit, nebo se jen tak pobavit.

A je to už téměř deset let, co se na televizní obrazovce poprvé objevila kreslená postavička redaktorky Zorky Horké, aby Vás pořadem provedla. Zdařile jí sekundují i další animáci - neandrtálci i typicky česká pětičlenná rodinka, skládající se z pivomila Karla, věčně nabroušené Maruš, jejich dvou dětí a černouška lidojeda Mbuta mbuty. Hlasy jim propůjčují dva známí herci, Norbert Lichý a Jirka Sedláček. A nejen hlasy. Jsou to právě oni, kdo dávají kresleným postavičkám život, vtip a mnohdy i notnou dávku sarkasmu, bez něhož by pořad nebyl takový, jakým ho máte rádi.

Ovšem Pod pokličkou se objevují také lidé z masa a kostí. Odborníci na slovo vzatí, kteří dokáží rozšifrovat jakýkoliv gastronomický, výživářský i zdravotní problém. Seznamují vás s tím, co je a co naopak není zdravé jíst. Doporučují, které potraviny byste měli zařadit do svého jídelníčku, a které jídlo by mohlo vašemu tělu naopak uškodit. Přestože v jednotlivých dílech se můžete seznámit s celou řadou osobností, pořad má i několik „pevných pilířů„ - skalních odborníků.

Např. MUDr. Alexandra Fiedlerová, lékařka celostní medicíny a odbornice na vše přírodní, RNDr. Petr Fořt, věčně nespokojený se stravovacími návyky českého národa, či MVDr. Martin Svobodu, zvěrolékař, který rozumí i lidskému organizmu.

Každý z dílů pořadu Pod pokličkou vám ve 22 minutách nabídne jedno téma, týkající se jídla či stravování. V jednotlivých reportážích se dozvíte, kam až sahá historie potravin, nemocí i zvyků. Jaká jsou PRO a PROTI v daném tématu i jak kulinářsky pracovat ku prospěchu těla a ukojení chutě. Tyto rady jsou proloženy kvizy, soutěží, postřehy známých osobností i krátkými animovanými vtípky. Možná si řeknete – může se to vše vejít do necelé půlhodinky? Musí! A právě proto, vám můžeme slíbit, že v těch 22 minutách se ani na sekundu nebudete nudit. Dobrou chuť!

PS: jediné, co nám můžete vyčítat je, že ještě neumíme přenášet vůně! Ale jak říká rejža na všechno dojde!!!

Napište nám

Co byste rádi Pod pokličkou našli? Napište nám své náměty a připomínky na: podpoklickou@ceskatelevize.cz

nebo na adresu:

Česká televize
Dvořákova 18
728 20 Ostrava

Následující díl

Fotografie

Čokoláda - pro zdraví paráda

18. 1. 2006 18:30 ČT1

Podle staré mexické legendy daroval kakaové boby lidem aztécký bůh Quetzalcoatl. Jeho děti pak tuto "božskou rostlinu" pěstovaly ve východním Mexiku, dokud ji neobjevili Cortezovi vojáci. Čokoláda obsahuje například theobromin,…