Kritický diskuzní pořad, ve kterém novinář, kritik a publicista Josef Chuchma reflektuje se svými hosty kulturní a umělecké události týdne v České republice. Děkuji vám za vaši přízeň! Takto se obrátila zpěvačka Marta Kubišová ke svým fanouškům po skončení své pěvecké kariéry. Snad s její chystanou knihou „ Jak jsem to viděla já … její přítomnost v našich duších nekončí. Nebo ano?

Českobudějovická rodačka Marta Kubišová oslavila první den tohoto měsíce pětasedmdesáté narozeniny a ten den a v tomto městě také absolvovala svůj poslední koncert. Nemá smysl tady opakovat základní data jejího života a písňové dráhy. Myslím, že nejen ten, kdo se zajímá o českou pop music, by je měl znát. Protože je to ojedinělý případ, který právě pop music přesahuje a nepřímo staví každému našinci pomyslné občanské zrcadlo o jeho vlastních postojích. Následující diskuse se těm přesahům téměř jistě nevyhne, avšak primárně by měla být o Kubišové jako umělkyni, o jejím projevu, repertoáru, o jejím umělecké pozici, na níž svoji kariéru ukončila.


Hosté

Josef Vlček
hudební publicista a dramaturg

Josef Vlček


Pavel Turek
hudební publicista, redaktor týdeníku Respekt

Pavel TurekTip Jasné řeči

Honey

Na konci Jasné řeči bývá tip. Tip znamená doporučení. Ale sem tam si vyberu událost, která se mi chtě nechtě překlopí v glosu, musí překlopit v glosu, když se ten pořad jmenuje tak, jak se jmenuje. Tak i dnes. Takže: pražské Dejvické divadlo a Honey. » Číst více


Stopáž30 minut
Rok výroby 2017
 P ZJ HD
ŽánrMagazín