Paterčata

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 102  
Sdílet
| Poslat odkaz

DĚKUJEME VŠEM ZA FINANČNÍ POMOC!

Z transparentního účtu Vícerčata v krizi bude poskytnut Nutrilon pro čerstvě narozená dvojčátka, další maminka získala příspěvek na palandy pro tříleté holčičky. Dozorčí rada Klubu dvojčat a vícerčat schválila i mobilní telefon pro trojčata, která dojíždí sama do školy. Finanční prostředky budou pomáhat i dalším potřebným rodinám s vícerčaty.

Děkujeme!

Příběhy

Yveta

Yveta žije sama se dvěma syny a tříletými dvojčaty Kristýnkou a Terezkou v malém městě ve východních Čechách. Do těžké životní situace se dostala kvůli vážným zdravotním problémům, které postihly celou její rodinu.

Hanka

Haně Navrátilové z Líšnice u Prahy se po narození trojčat obrátil život naruby.

Radka

Radce a Petrovi se postupně narodily tři děti, Laura, Agáta a Samuel. Před několika dny k nim přibyla neplánovaně i dvojčata Klaudie a Amálka. Potřebovali by alespoň jedny ruce navíc…

Alena

Alena bydlí se svými dětmi nedaleko Brna. Dvanáctiletá trojčata Vojta, Davídek a Olda mají těžká postižení způsobená nedostatkem kyslíku při předčasném porodu. Alena spoléhá především na pomoc své dcery a asistentek, otec rodinu opustil.

TRANSPARENTNÍ ÚČET: 215252811/0600

Pomoc rodinám s dvojčaty a vícerčaty v krizi

Nejsou jen paterčataPoté, co jsem zřídila konto na pomoc rodině s paterčaty a viděla, jak na něj lidé přispívají, měla jsem ohromnou radost z toho, že lidem nejsou lhostejné osudy těch, kteří se ocitnou v těžké situaci, do které se dostali „náhodou“, bez vlastní volby… Po zveřejnění sbírky na paterčata se na mne začaly obracet další a další rodiny s vícerčaty, které se nacházejí v krizi. Snažila jsem se je podpořit přes různé nadace a úřady práce, ale nakonec jsem pochopila, že nejrychlejší způsob je zřídit samostatný transparentní účet právě na pomoc těmto rodinám. Stalo se tak ke 30. srpnu tohoto roku a díky ČT se podařilo tento účet dostat na veřejnost.

Všem přispěvatelům moc děkujeme za všechna vícerčata v krizi!

Klára Vítková Rulíková
www.dvojcata.cz

Nejsou jen paterčata

Vážení přátelé,

Nejsou jen paterčatakaždý týden se vás na Paterčata dívá k půl milionu a na Facebooku je nás už 5000. Děkujeme! Často tu píšete, že jsou i jiné rodiny, které by potřebovaly pomoc. Ano! Chceme, jak asi víte, seriálem upozornit na situaci rodin s vícerčaty. Chceme ukazovat, jak to zatíží vztahy v rodině, rozpočet, ovlivní schopnost chodit do práce, pozmění navždy představy o budoucnosti, jak se k situaci staví stát, obec, sousedé, veřejnost. Je zřejmé, že nakonec je vždy hlavně na rodině samotné, jak si poradí. Proto jsme se rozhodli věnovat rodině, která si tím vším musí projít – a rovnou s paterčaty. Zároveň chceme iniciovat i díky obrovskému zájmu vás diváků zákonnou úpravu, která by usnadnila podobným rodinám fungování. Vedle toho bychom rádi dali každému možnost ty nejpotřebnější podpořit.

Klára Vítková Rulíková z Klubu dvojčat a vícerčat zřídila účet „Vícerčata v krizi“. Příběhy některých z nich vám v následujících týdnech nabídneme na našem webu a Facebooku. Zdá-li se mnohým z vás, že by si i jiné rodiny zasloužily podporu, máte zde příležitost.

Děkuji vám jménem všech, kteří seriál vytvářejí, za vaši přízeň.

Michal Reitler, kreativní producent seriálu Paterčata

Stopáž: 40 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST  AD  HD
Žánr: Seriál | Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje