Co pohledával vrah a terorista Carlos v Praze? Reportér Stanislav Motl pátrá v dokumentárním cyklu České televize po záhadách a neznámých historických souvislostech (2012). Režie P. Dražan

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Je považován za Usamu bin Ladina sedmdesátých a osmdesátých let. Svého času byl nejhledanějším teroristou planety. Osobně se přihlásil ke stovce teroristických útoků, při nichž zahynuly takřka dva tisíce lidí… Iljič Sanchéz Ramiréz, známý ale spíše jako Carlos nebo Šakal. Kdysi přesvědčený marxista, nyní horlivý islamista. Také ale okouzlující muž, milující dobré pití a krásné ženy.

Přestože si ve francouzském vězení odpykává trojnásobně doživotní vězení, stále komunikuje s médii, poskytuje rozhovory, píše knihy. A stále zdůrazňuje, že světová revoluce přijde prý co nevidět.

Říká se, že jedním z měst, kde Šakal v dobách své největší „slávy“ často pobýval, byla Praha. Stanislav Motl se tedy vydal po pražských Šakalových stopách. Aby se mu podařilo nakonec objevit nejenom písemné, ale dokonce i obrazové svědectví jeho pražského pobytu.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2012
 ST HD