Příběh

Série vražd, jejichž obětmi – až na jednu výjimku – jsou muži, nese společné znaky. V průběhu vyšetřování začne s kriminalisty komunikovat zřejmá pachatelka, která se podepisuje jako Nevěsta. Pátrání odhalí pozadí tohoto patologického chování. Mladou ženu zneužili ti, kterým důvěřovala, a poznamenali tak její další osud. Kriminalisté, v podání Jiřího Langmajera, Norberta Lichého a Martina Stránského, postupně rozkrývají jednotlivé indicie. Nevěsta zasáhne i do soukromí prvního z nich, a jeho nadřízení ho proto z vyšetřování stáhnou. Cesta k odhalení pachatele se komplikuje a udržuje nás v napětí až do samého konce.

Obyčejný život, obyčejné starosti a běžná zákoutí města, v němž hrdinové této detektivky odehrávají své role, nám budou připadat blízké a samozřejmé. Jen to, co se děje za těmito kulisami už tak samozřejmé nebude.

Ženy, které nenávidí muže vznikl v Televizním studiu Ostrava v lokacích Ostravy, Havířova a jejich nejbližšího okolí. Bez nezbytných baterek, složitých počítačových aplikací a jiných propriet z amerických seriálů se odehraje napínavá detektivka, s reálnými postavami a nevyspekulovanou zápletkou.

Režisér Robert Sedláček kromě Jiřího Langamejra, Martina Stránského a Norberta Lichého obsadil do dalších rolí Simonu Babčákovou, Jaroslava Plesla, Hanu Vagnerovou, Sylvii Krupanskou, Veroniku Lazorčákovou, Terezu Vilišovou, Markétu Harokovou, Renatu Klemensovou, Ivana Fellera a další. V roli večírkové celebrity se objeví Agáta Hanychová. V realitě policejní práce i jiných situací se objevují lidé, pro které jsou tato prostředí přirozeným životním prostorem, včetně skutečných novinářů na tiskové konferenci.