Kdo je skutečným pachatelem rafinovaného zločinu, v jehož středu stojí sériový vrah?
Režie: Dušan Klein. Scénář: Viktorín Šulc. Hrají: Lucie Zedníčková, Petr Štěpán, Vilma Cibulková, Veronika Freimanová a další.

Pro postaršího vyšetřovatele majora Políčka (O. Vlach) je tento případ i odchodem do důchodu, mladší detektivové nadporučík Linda Krocová (L. Zedníčková) a kapitán Marek Zikán (P. Štěpán) zase utužují svůj přátelský i milostný vztah. Jako šéfka přichází do mordparty z ekonomického úseku plukovník Ličková (V. Freimanová), která problematice vražd zatím příliš nerozumí.

V centru detektivního příběhu stojí sériový vrah, který zabíjí bohaté podnikatele. Láká je na svůj rozlehlý statek pod záminkou jeho prodeje. Jedna z vražd však do této série nezapadá, i když se jí do jisté míry podobá. Podezřelá je i vdova po podnikateli Sojková (V. Cibulková), jež ovšem současně vystupuje v roli detektiva amatéra. Na vlastní pěst pátrá po vrahovi svého manžela, když ho podle ní neschopná policie nemůže dopadnout. Kdo je skutečným pachatelem tohoto rafinovaně koncipovaného zločinu?

Kriminální film uvádíme jako vzpomínku na režiséra Dušana Kleina, tvůrce legendárních „Básníků“, který zemřel 9. ledna v 82 letech.

Režie: Dušan Klein. Scénář: Viktorín Šulc. Hrají: Lucie Zedníčková, Petr Štěpán, Vilma Cibulková, Veronika Freimanová a další.

Napište nám

Související pořady