Před zkušeným komisařem stojí zdánlivě rutinní vyšetřování vraždy. Jenže v tomhle případě nelze jasně určit ani to, kdo je vrah a kdo oběť.
Režie: Jiří Svoboda. Scénář: Vladimír Körner. Hrají: Milan Kňažko, Eva Josefíková, Ági Gubíková, Petr Vaněk a další.
Zádušní oběť

Detektivní příběh z počátku 20. století je plný napětí, zvratů i emocí. Láska, nenávist a touha po pomstě či spravedlnosti jsou nejsilnější motivací trojúhelníku hlavních hrdinů příběhu. Vojenské zákopy jsou plné obětí války, když komisař Mondl (M. Kňažko) přijíždí z Vídně do malého českého městečka, aby vypátral pachatele série vražd mladých mužů, a aby vyvrátil všechny pochybnosti o tom, že se jedná o vraždy rituální. Kdo je vrahem a jaký je jeho motiv? Podezření se postupně zúží na pár osob. Mezi nimi je i Alma (A. Gubíková) – bývalá kuchařka, která pečuje o sirotka. Dcerku své bývalé zaměstnavatelky, mladinkou Leu (E. Josefíková), si vzala ze sanatoria pro choromyslné. Děvče utíká se svými houslemi a hudbou do samoty, mimo tento svět. Zkušený policajt chce věřit, že v každé bytosti je skryt pramínek dobra, který čeká na svoje vysvobození. Lidská zvířata kdysi poničila nevinnou duši a dostalo se jim odplaty. Komisař pozná pravdu a rozhodne se pro spravedlnost...

Scénář k filmu napsal V. Körner, o jehož originalitě vnímání světa jsme se v minulosti už mnohokrát přesvědčili. I další jména tvůrců jsou příslibem výjimečného filmového zážitku. Hudbu k filmu připravil M. Kocáb s houslovým virtuosem P. Šporclem. Kameramanem filmu je V. Smutný a režisérem J. Svoboda. V hlavních rolích dostali příležitost k zajímavým hereckým výkonům vedle jmenovaných P. Vaněk, K. Trojanová, A. Jastraban, H. Čermáková, V. Cibulková a další.

Napište nám