Stockholmský syndrom

Jeden nešťastný výstřel, který protne osudy sedmi lidí a navždy změní jejich životy. Dvoudílné televizní drama. Scénář: M. Sovják. Kamera: J. Šimůnek. Režie: D. Svátek

David Švehlík a Martin Finger na hraně a za hranou vlastního svědomí. Začalo natáčení minisérie Stockholmský syndrom

První klapka padla začátkem září v Opavě, štáb natáčí v lokacích v Ostravě a Havířově, pak se přesune do Beskyd a Prahy. Režie se ujal Dan Svátek, v hlavních rolích se objeví David Švehlík, Martin Finger, Zuzana Mauréry, nebo Martin Pechlát.

Klikněte pro větší obrázek „Stockholmským syndromem volně navazujeme na minisérii Spravedlnost. Především tématem. Opět totiž stavíme hrdiny příběhu nejen na hranu zákona, ale často i na hranu vlastního svědomí a morálky. Přesto je obtížné jednoznačně odsoudit to, jak se v těchto situacích zachovají,“ říká kreativní producentka minisérie Kateřina Ondřejková, v jejíž tvůrčí producentské skupině vznikla i zmiňovaná, Českým lvem oceněná, Spravedlnost. „Scénář znám od prvotního námětu, pracovalo se na něm pět let. Líbil se mi nápad na zpracování tématu obchodu s bílým masem i způsob, jak se příběhy lidí osudově protínají a do jakých dilemat se hlavní hrdina dostává,“ říká režisér Dan Svátek. Ten s Kateřinou Ondřejkovou spolupracoval už na filmu Occamova břitva, který si v roce 2013 na mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu vysloužil tři nominace na Zlatou nymfu.

Bývalý policista Viktor Mojžíš (David Švehlík) nešťastnou náhodou postřelil Jindřicha Oseckého (Martin Finger). Ten skončil na vozíku a Viktor mu, poté, co se vrátí z vězení, musí platit tučné odškodné. K tomu dluhy na alimentech na dceru. Viktor se tak dostává do existenční pasti, z níž se ukáže nečekaná cesta ven - Osecký je mu totiž ochoten odpustit odškodné, pokud Viktor zachrání jeho dceru. „I když se na začátku má postava s hlavním hrdinou vlastně jen náhodně setkává, má to pro oba fatální následky. Osudy Jindřicha a Viktora se po letech znovu zkříží a mají tak šanci definitivně vyrovnat účty z dávné tragédie. Jindřich je totiž otcem Kláry, která se stala obětí takzvaného obchodu s bílým masem,“ prozrazuje Martin Finger.

Stopáž85 minut
Rok výroby 2018
 P
ŽánrFilm