Nahrávám video
Kultura s Dvojkou

31. květen 2011

Obsah dílu

Film Lidice — Projekt Společná cesta — Kostnice v Brně — Nová deska kapely Goodfellas — Helena Štáchová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka

Části dílu

00:40
Film Lidice
  Dnes večer má premiéru historický film režiséra Petra Nikolaeva Lidice. Režisér film postavil na 3 silných příbězích. Jednu z hlavních rolí - lidického muže, který vypálení obce a vyvraždění obyvatel přežil, hraje Karel Roden. Dále se objeví třeba Zuzana Bydžovská, Zuzana Fialová a řada dalších. Film vznikl v koprodukci s ČT. Ukázka z filmu Lidice uvede dnešní Kulturu s Dvojkou.
  02:39
  Projekt Společná cesta
   Další reportáž - hliněné domy se vstupními tzv. "žudry" ve tvaru hřibu jsou typické pro hanáckou lidovou architekturu na Vyškovsku. Společně s četnými drobnými sakrálními stavbami jsou zahrnuty do projektu "Společná cesta", jehož cílem je uchování a obnova památek v tomto kraji.
   05:25
   Kostnice v Brně
    Na Moravě ještě zůstaneme. Další část brněnského podzemí je po stovkách let opět přístupná lidem. Tam, kde dřív majitelé domů na Zelném trhu skladovali sudy s vínem nebo zeleninu, mohou zavítat návštěvníci. Na otevření čeká i evropský unikát - kostnice pod kostelem sv. Jakuba.
    08:41
    Nová deska kapely Goodfellas
     Kapela Goodfellas koncertuje už pět let a své debutové album se rozhodla nahrát v Americe. Rokenrolová deska Robbery Blues nakonec vznikla v Kalifornii pod producentským dohledem Chrise DiBeneditta, který spolupracuje např. se slavným americkým písničkářem Jackem Johnsonem. V současnosti album představují na evropském turné, kromě domácích koncertů totiž hrají i v Rakousku, Maďarsku a Polsku.
     11:07
     Helena Štáchová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka
      Udělat i z nezáživných kapitol dějepisu zábavu - o to se ve svém novém projektu 7CD+DVD snaží Divadlo Spejbla a Hurvínka. Helena Štáchová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka, přijde do studia. Mluvit se bude i o nadcházejícím turné po Moravě.
      Přehrát celé video
      Stopáž15 minut
      Další díl
      1. červen 2011

      Napište nám