KULTURA S DVOJKOU

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Váš aktuální průvodce světem umění

První minuty čtvrteční Kultury s Dvojkou budou patřit reggae. V pražském Lucerna Music Baru vystoupila - v Česku vůbec poprvé - jamajská kapela Rootz Underground. Šestičlenná formace, vycházející z čistého roots reggae, které se nebojí okořenit rockovou kytarou. V roce 2008 byla se svým debutovým albem MOVEMENT nominována na Grammy za nejlepší reggae album roku. 

Laterna Magika uvede dnes večer na Nové scéně Národního divadla premiéru inscenace Legendy magické Prahy. Vychází z představení Černého divadla Jiřího Srnce, který inscenaci pro Laternu připravil, a jen mimochodem letos oslaví osmdesátiny. Nahlédnout můžeme do starých pražských pověstí a příběhů o koloběhu lidských životů.

Liberecké divadlo F. X. Šaldy sáhlo po neprávem zapomenutém operním titulu ruského skladatele Antona Rubinsteina – Démon, který byl v 19. století doslova hitem. Opera se hrála nejenom v Rusku, ale i všude v Evropě. Krátce po premiére ji uvedlo i pražské Národní divadlo. Od té doby se na českých scénách neobjevila. Až teď po 100 letech.

V mimořádném společném vystoupení zazpívali dnes na Pražském hradě 3 hvězdy. Tenorista Štefan Margita, a sopranistky Anda-Louise Bogza a Kateřina Šmídová Kalvachová. Zazpívali árii Brindisi z Verdiho La Traviaty. Uvedli tak novou dramaturgii kultury na Pražském hradě.

Do studia přijde operní pěvec Štefan Margita a vedoucí odboru kultury Správy Pražského hradu Václav Beránek – mluvit budou o novém hudebním programu na Hradě.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaroslav 13. 11. 2011 14:40

  Žebro Karla posledního

  Je úplný nesmysl zařazovat jakýsi ostatek Karla Posledního do pořadu o kultuře. To jen do pořadu o nábožens…

 • Michal 24. 10. 2011 20:04

  milé překvapení

  Vřelý pozdrav celé redakci. Díky za dnešní reportáž o p. Oujezdském. Byla pro mne milým překvap…

 • Jana Smrčková 21. 7. 2011 22:56

  OD VIŠNÍ DP VIŠNÍ ČT2

  Díky Janě Borškové a ČT 2 za uvedení dokumentu "Od višní do višní",jsem nadšena čistotou a…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu