Kultura s Dvojkou

4. březen 2011

Obsah dílu

Výstava Barvy Indie — Karneval Praha — Výstava O koních, o smrti a jiných lidech — Režisér Radim Špaček a producent Vratislav Šlajer

Části dílu

00:40
Výstava Barvy Indie
  Indie - to jsou lidé, barvy a vůně. Svoji touhu zachytit prchavé momenty života magického subkontinentu naplnil fotograf Jan Foltán. Výsledkem pětitýdenní cesty je výstava Barvy Indie v prostorách Ekotechnického muzea v Praze.
  04:09
  Karneval Praha
   Zajímá vás, jak vypadal karneval ve svém zlatém období? Chcete vidět věrnou rekonstrukci tanců a pěveckých vystoupení 18. století? Ochutnávku toho nejzajímavějšího připravili organizátoři projektu Karneval Praha v Clam-Gallasově paláci.
   07:19
   Výstava O koních, o smrti a jiných lidech
    Masopusty jsou lidovou formou karnevalu. Masopustní veselí ovládne o víkendu řadu obcí v celé České republice. Kultura s Dvojkou připravila pozvánku do středočeských Roztok, kde se masopustní veselice pořádá už po třinácté. Každoročně ji dokumentuje fotografka Markéta Luskačová. Její výstava "O koních, o smrti a jiných lidech" je v aktuální nabídce Středočeského muzea v Roztokách.
    10:49
    Režisér Radim Špaček a producent Vratislav Šlajer
     Celkem pět ze sedmi nominací na Ceny české filmové kritiky získal koprodukční film České televize Pouta. Nebývalý úspěch vyvolal velký zájem o snímek režiséra Radima Špačka. Výsledkem tohoto zájmu je obnovená premiéra filmu, který se bude promítat ve více než čtyřech desítkách kin v celé České republice. Režisér Radim Špaček a producent Vratislav Šlajer budou hosty ve studiu.
     Přehrát celé video
     Stopáž15 minut
     Další díl
     7. březen 2011

     Napište nám