Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Velikonoční festival duchovní hudby; Teatr Novogo Fronta a Clipa Theatre; Pražský festival spisovatelů

Kulturama se vydala do Brna na Velikonoční festival duchovní hudby, který vyvrcholil skladbou Steva Reicha Tehelim a skladbou Ondřeje Štochla …vlídnost…světlo duše…

Nejslavnější soubor fyzického divadla v České republice Teatr Novogo Fronta slaví dvacáté narozeniny. Spolu s izraelským souborem Clipa Theatre připravili novou inscenaci With Unarmed Forces. Do studia přijali pozvání zakladatelka Clipa Theatre Idit Herman a dlouholetý člen Teatr Novogo Fronta Achilleas Chariskos.

Zavítali jsme na Pražský festival spisovatelů. Tereza Radváková hovořila s nositelem Nobelovy ceny za literaturu Orhanem Pamukem. Ondřej Moravec představuje dalšího hosta festivalu portugalského spisovatele Miguela Sousa Tavarese.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Orhan Pamuk: Je nezbytné říkat, co cítíme

  18. 4. 2013

  Praha - "Nebudím se ráno s myšlenkou na politiku, ale přemýšlím, jak napsat co nejkrásnější větu," prozradil o sobě v rozhovoru pro ČT24 Orhan Pamuk, turecký nositel Nobelovy ceny za literaturu. Kvůli svému výroku o turecké genocidě na Arménech se před osmi lety stal takřka přes noc z nejprodávanějšího literáta nepřítelem vlastního národa. Až do 19. dubna se s Pamukem můžete setkat v Praze, kde je hostem 23. Festivalu spisovatelů.

 • Festival spisovatelů 2013: Orhan Pamuk aj.

  17. 4. 2013

  Praha - Festival spisovatelů vstupuje do 23. ročníku se zkráceným, pouze třídenním programem, zato se spisovatelskou hvězdou - Orhanem Pamukem, tureckým nositelem Nobelovy ceny za literaturu a jedním z nejslavnějších literátů současnosti. Festival nabídne samozřejmě také setkání a diskuse s dalšími autory. Debatu na téma "zrození a smrt Československa" budete moci na webu ČT24 sledovat 18. dubna v přímém přenosu.

 • Brněnský festival spojil židovskou a křesťanskou kulturu

  7. 4. 2013

  Brno - Vlídnost - světlo duše, to je skladba, kterou složil komponista Ondřej Štochl pro konkrétní přehlídku a vybraný brněnský kostel. Zazněla na výjimečném koncertě už dvaadvacátého ročníku Velikonočního festivalu duchovní hudby, který v jihomoravské metropoli právě skončil. Leitmotivem celého festivalu bylo spojení židovské a křesťanské kultury. Navštívili ho posluchači bez rozdílu vyznání.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu