Nahrávám video
Kulturama

24. listopad 2012

Část: Klip týdne

Obsah dílu

Beáta Hlavenková — Haruki Murakami – 1Q84 — Goethe-Institut — Pěna dní

Části dílu

00:54
Beáta Hlavenková
  Písně Ivy Bittové dostaly novou podobu. Na albu Zvon, které pokřtila tento týden v pražském Jazz Docku, zní její minimalistické skladby v aranžích pro symfonický orchestr nebo pěvecký sbor gregoriánského chorálu. Iva Bittová desku nahrála s Pražskou komorní filharmonií a řadou hostů, mezi nimi i pianistkou a skladatelkou Beátou Hlavenkovou, kterou jsme pozvali do studia.
  09:56
  Haruki Murakami – 1Q84
   Haruki Murakami napsal novou knihu s názvem 1Q84. Jedná se o autorovo největší dílo. V češtině zatím vyšly dvě ze tří částí. Kniha sklízí velký úspěch, dokonce na její motiv vznikl už i krátký film.
   12:50
   Goethe institut v novém hávu
    Vezmeme vás také do Goethe institutu, který se veřejnosti představil v novém hávu. A tak vám ukážeme, jak budovu proměnila šestice německých umělců.
    18:43
    Pěna dní
     Nahlédneme také na zkoušku za režisérem Jiřím Havelkou. Ten připravuje v nově otevřeném prostoru pražské La Fabriky, tzv. Slévárně, divadelní adaptaci slavného románu Borise Viana Pěna dní.
     24:01
     Klip týdne
      A nenechte si ujít ani rubriku Klip týdne. Tentokrát jsme vybrali zbrusu nové video české kapely, která vznikla v roce 1994 v Táboře.
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      1. prosinec 2012

      Kulturama na sociálních sítích

      Napište nám