Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Konec koncertní kariéry Marie Rottrové; Stařec a moře ve Viole; Janek Růžička o Mezipatrech; S Miroslavem Srnkou o festivalu Contempuls

Zpěvačka Marie Rottrová ohlásila konec své koncertní kariéry a loučí se velkým turné. Je také hostem Kulturamy.

Josef Somr a Marek Holý se sešli na prknech nově zrekonstruované pražské Violy v příběhu pro dva mužské hlasy (mistra a jeho učedníka) podle slavné novely Ernesta Hemingwaye Stařec a moře.

Osmdesát čtyři snímků uvidí diváci na festivalu filmů o sexuálních menšinách Mezipatra. Začala pražská část festivalu, ve studiu více Janek Růžička.

V Praze pokračuje festival současné vážné hudby Contempuls. Na něm zazní i smyčcový kvartet nejúspěšnějšího českého skladatele nastupující generace Miroslava Srnky. Povídal si s ním Mario Kubaš.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Marie Rottrová nechává věci plynout

  16. 11. 2011

  Praha – Marie Rottrová, která svoji kariéru začínala v 60. letech, nemá ani dnes žádný problém zaplnit sály v Česku ani na Slovensku. V posledním desetiletí úzce spolupracuje s Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem ze skupiny Neřež (bývalý Nerez). Nadšení vyvolalo například její vystoupení na festivalu Rock for People, kde jejím hitům aplaudovaly tisíce lidí, přestože mezi nimi byli příznivci rocku, punku a jiných popu více či méně vzdálených stylů.

 • Hemingway pro dva hlasy a moře

  15. 11. 2011

  Praha – Od poloviny listopadu si návštěvníci pražského Divadla Viola mohou poslechnout příběh pro dva mužské hlasy – mistra Josefa Somra a jeho učedníka Marka Holého. Dramatická skica vznikla podle slavné novely Ernesta Hemingwaye Stařec a moře.

 • Výběrové řízení v Divadle Komedie jako komedie?

  14. 11. 2011

  Praha - Výběrové řízení na pronajímatele pražského Divadla Komedie zpochybnili neúspěšní finalisté. Nejsou si prý jisti, zda se vedlo na tak vysoké úrovni a tak promyšleně, jak by si tato prestižní divadelní scéna zasluhovala. K výsledku se přinejmenším rozpačitě vyjádřili i divadelní kritici, které oslovil pořad Kulturama. Hlavní město na výsledku výběrového řízení trvá.

 • V La Fabrice zní soudobá vážná hudba

  10. 11. 2011

  Praha - V pražském divadle La Fabrika probíhá 4. ročník mezinárodního festivalu soudobé vážné hudby Contempuls, na kterém jsou uváděny i skladby, které vznikly přímo na objednávku festivalu. K vrcholům akce patří legendární kompozice amerického skladatele Steva Reicha Jiné vlaky, ve které autor popisuje židovskou zkušenost s transporty do koncentračních táborů. Zazní 16. listopadu a bude doplněna záznamem přednášky Steva Reicha, kterou přednesl jako lektor v rámci projektu Red Bull Music Academy.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu